19 aylik oglumu memeden kestim gunduz uyusu faciasi :(

aannak soruyor: 7

tabi ki bunda kendimi sorumlu tutuyorum cunku bugune kadar memede uyuyan cocuk simdi sudan cikmis baliga dondu keske once kendi basina uyuma aliskanligi edindirebilseydim . gunduz uykuya yatmak tam bir facia oldu gece babasi ve ben yanina yatarak uyuyor ama gunduz kesinlikle uyumak istemiyor cizgi film serederken uykuya gecti bi kac gundur ama bu da benim hic ama hic icime sinmiyor . uyuyamadigi icin cok hircin oluyor ve devamli agliyor ... ne yapacagim lutfen goruslerinizi soyleyin. 


geceleri neredeyse artik 20 dakikada bi uyanarak meme dedigi icin kesmek zorunda kaldim simdi gece sadece 1 yada 2 kez uyaniyor su veriyorum tekrar uykuya daliyor bir de uykuya dalma isini cozdugumde her sey daha guzel olacak ama cok sancili bi surec. bir de sormak istedigim 19 aylik bebek gece en son 9 gibi kasik mamasi yiyor ve sabah 7 e kadar bi sey yemeden duruyor biberon vs almiyor bu kadar sure bir sey yemeden durmasi uygun mu sizce . tesekkurler cevaplariniz icin

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ipekkusgoz

9 aydan sonra çocuklar gece acıkmazlarmış. O yüzden bence akşam 9 bir şeyler yemesi için geç bir saat hatta 19 aylık bir çocuğa kaşık maması vermeye de gerek yoktur sanırım. Normal yemeğini yer ,bir kaç saat sonra da yatar uyur. Sabah uyanır iştahla kahvaltısını yapar diye düşünüyorum. Bazı akşamlar akşam yemeğini ya çok az ya hiç yemediği oluyor oğlumun ama o şekilde bile gece acıkmıyor.


egis

Ben de bu aylarda kaşık mamasına ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Benim oğlum akşam 7:30-8:00 gibi bizle yemek yiyor, başka bir şey yemeden yatıyor. Bazı akşamlar çok az yiyor ama gene de acıkmadığını düşünüyorum gece.


smmm06

neden kestin memeden daha erkenmiş bence eğer sütün varsa yani bi süre daha emebilirdi belki azaltarak bıraktırabilirdiniz gece bişey yememesi sorun değil zaten olması gerekende o yemeklerini ii yiyorsa acıkmaz zaten gece yerse kahvaltı yapmaz bu sefer ama yine söylüyorum memeden kesmek için acele etmişsiniz


smurfette

sadece gece kesin emzirmeyi?


Sanemm

19 aylık bebeğim var en son 17'de akşam yemeği, 18.30'da da emiyor ve ardından kendisi uykuya dalıyor. 


Sabah 08.30'da kalkıp emiyor ve 9-9,30 gibi de kahvaltı yapıyor. Kendi uyumayı bildiği için 4 aylıktan beri ne gece uyanması ne de açlık ağlaması olmuyor. 

Yani o çağdaki bir çocuk gece acıkmaz, bunun yanı sıra organların da dinlenme ihtiyacı için çok tok uykuya gitmek de önerilmez.


minikprensim

Oğlum gece sallanarak öğlen emerek uyuyor. Ben de sizdeki gibi olur öğle uykularını keser diye emzirmeye devam ediyorum.. Bu gidişle ilkokula kadar emecek :)


neretva

Arada kesinlikle acıkmaz merak etmeyin. Bizimki en son 7'de yiyor, 830da uyuyor ve sabah 7ye kadar birşey yemiyor. Şöyle düşünün siz acıkıyor musunuz? O da acıkmaz eğer gündüz yeterli kalori alıyorsa. Gece sizinle uyuyabildiğine göre demek ki kendi kendine uyuyabiliyor. Gündüz uyaran çok olduğu için sakinleşmesi zor oluyordur. Kaçta uyuyor? Öğleyin 12de yemek yiyip 1-130 gibi yatması uygun. Ama uykuya geçisi en az 20 dk sürer. Yemekten sonra sevdiği bir oyuncağının uykusunun geldiğini söyleyin. Yakında uyku vakti geleceğini hatırlatın. Yoorulduk, uyuyup dinleneceğiz deyin. Oda loş olsun, yatağına yatırın, sakinleşene kadar sırtını pışpışlayın veya ninni söyleyin. Göz kontağı kurmayın. Hatta isterseniz koltuğa da siz uzanın, sizi görebiiyorsa. Birkaç gün zor olabilir ama alışır korkmayın.

Ya da gündüz emzirmeye devam edin, gece uyuyorlar deyin, su verin.Cevaplamak için Üye ol