İlkokul

pareom soruyor: 5

Merhaba,

2019-2020 öğretim yılında ilkokula başlayacak  kızım  için Anadolu yakası, Kadıköy-Atasehir civarında makul ücretli bir özel okul arıyoruz.

İki yabancı dil eğitimi veren, sosyallik- akademik başarı dengesini iyi kurmuş bir okul hayalimdeki. Şu an kızımın içinde varolan merak ve araştırma hevesini not alma kaygısına dönüştürmeyecek bir okul.. Ekonomik olması da çok elzem, çünkü üç yıl sonra kardeşe de benzer imkanlar sunmak gerekiyor.. 

Bu konu çok gündeme gelmiş, taze bilgi  ve tecrübe paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevapayslums

Merhaba ben sevinç koleji çamlık, mektebim ataşehir ve atakent doğa okullarına baktım. Çok okul gezdim fakat makul ücretli olanlar bunlar sanki. BAhçeşehir ümraniyede okuyoruz geçiş yapıcaz. Yönder ve enstitü ye de baktım fakat fiyatlar biraz yüksek geldi


calve14

@ayslums Bahçeşehir'den neden geçiş yaptığınızı öğrenebilir miyim? Memnun kalmadınız mı?


ayslums

Aslında tamamen fiyatların yüksek olması. 2 çocuk için neredeyse kitap kırtasiye ile 70 bine geliyor 1 yıllık eğitim masrafı. Biz Uğur Atakent kampüsüne kayıt yaptırmaya karar verdik. 


calve14

Evet iki çocuk zor :( Ben Avrupa Yakasındayım Bakırköy Şubesi bize yakın. şubeler arasında farklar olsa da muhtemelen genel prensipte aynı okullardır, o yüzden memnuniyet durumunuzu sormuştum. Yeni okul seçiminiz hayırlı olsun. Cevaplamak için Üye ol