Kan tahlil yapılmadan, kan damlası kullanmalı mıyım?

nilayc soruyor: 7

Merhaba,

Demir'in 4.ay aşılarını yaptırmaya gittiğimizde, sağlık ocağından günde 7 damla kan damlası kullanmam için ferro sanol verdiler. Ama herhangi bir kan tahili yapılmadı, ben de o yüzden henüz kullanmaya başlamadım.Sizce hata mı ettim? Napsam??

Cevaplar için şimdiden teşekkürler:)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


eges

bize de aynen tahlil yapılmadan verildi damla.
gelecek cevapları merak ediyorum ben de


gulenozel

Bize de verildi ben kullanıyorum kiloya gore damla sayısı veriliyor, saglık bakanlığı standart uygulaması doktorumuz da onayladı sadece ferra Sanol çıkan dişlerde keke yapacağından bitince şişesi değiştirecek.


gulenozel

Keke=leke


versus

Biz 5. ayda başladık kullanmaya ve toplam 2-3 ay kullandık. 


Bir süre önce bıraktım çünkü artık çorbasına et-kıyma eklemeye başladım, sabahları pekmez katıyorum kahvaltısına, yumurta sarısı veriyorum. Yani şu an demiri doğal gıdalardan alıyoruz. Zaten çocukların bayılarak içtiği bir şey değil ve gerçekten kabızlığa sebep oldu bizde. O nedenle 9. ayda kan tahlili yapılana kadar vermeyi düşünmüyorum.


Smryna06

Doktorumuz tahlilsiz kullanmamizi istemedi hatta saglik ocaklarinda verilen demir takviyesinin saglik bakanliginca toplatildigini da soyledi, ben vermiyorum.


nilayc

cevaplar için çok teşekkürler, sanırım ben de vermeyeceğim...belki 5 ya da 6. ayda.


harikademir

6 aylik kizim var.doktor gerek yok dedi. Devam sutu ve kiymadan alir dedi. Kullanmadim kullanmayi dusunmuyorumCevaplamak için Üye ol