2022-2023 anadolu yakası ortaokul tavsiyesi

srdr soruyor: 7

Merhaba,

İstanbul dşından taşınacağız,kızım seneye 5.sınıfa başlayacak.Maalesef internetten araştırdıkça hem çok pahalı okullar görüyoruz hem de bazı yorumları okudukça çok kafamız karışıyor.Bursluluk sınavlarına sokabilmekte ;sadece sınav için gelip gitmek açısından oldukça zor.Aradığımız aslında her veli ile aynıdır diye düşünüyorum.İyi bir eğitim+iyi bir yabancı dil (özel yada devlet farketmez).Özel okullar ev alınabilecek bir paradan çok daha fazla oldu neredeyse.

Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok seviniriz.Her çocuk için umarım en mutlu olan olur...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gamze

Anadolu yakası cok geniş bir yer. Nerede oturacaksınız? Onu belirtirseniz daha doğru tavsiye almış olursunuz. 


srdr

Gamze Hanım teşekkürler

Aslında okula göre oturmayı planlıyoruz,tabi bu konuda da inanılmaz kira fiyatları gördüm.Muhtemelen Kartal,Maltepe taraflarında oturacağımızı düşünüyoruz.Kartal'da doğa koleji için bilginiz varsa görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim

teşekkürlerperihan

Okullarla ilgili facebookta okul seçimi tavsiyeleri diye bir grup var. Oradan sağlıklı yanıtlar alabilirsiniz. Bu sene ortaokullar 40.000 TL seviyelerinden başlıyor zincir okullarda. Bursluluk için derdinizi anlattığınızda sizi ayrı sınava sokar çoğu okul, sadece bursluluk için elbette gelinmez. Kendi bulunduğunuz şehirde varsa başka şubesi oralarda girip bursu buraya taşıyabilirsiniz bir ihtimal. Kartal Maltepe bölgesinde çok okul var. Doğa yerine İstek Uluğbeyi düşünürdüm yerinizde olsam.


gamzeley

Merhaba, Çok az yorum var bu sene okullar hakkında. Bende oğlum için bir cok okul ile görüşme sağladım.5. sınıf için. Fakat okullar bu sene bursluluk vermemek adına yarışı sanki.

Fiyatlar genel olarka yüksek.

4. senedir Bahcesehir koleji devam ediyoruz fakat ticari boyutunun cok önde olmasından dolayı ve ortaokul başarısının dusuk olmasından dolayı ayrılıcaz.

Suan en cok kafama yatan Anabilim Maltepe . Sıcak ve lgs basarısı yüksek bir okul. Ticari boyutu eğitimin arkasında kalıyor gibi geldi görüşmelerimizde.  Onun dısında marmara koleji ve ide ile görüşmelerimiz oldu. Doğa sancaktepe ve kartal ile .   Bilnet kartal mahalle arasında bir kurum. İstediği fiyatlarda az değil.   Bu okullar arasında özellikle anabilim ile ilgili bilgisi olan giden devam eden olumlu olumsuz fikri olan varsa paylaşabilir mi acaba ? Birde fiyat alan varsa paylasırsa cok sevinirim.


EDFA

Merhaba, 

Biz ortaokul kaydımızı Bahçeşehir Kolejinin Pendik Kampüsüne yaptırdık. Yüzde seksen burs kazandı kızım. Öncesinde Kartal Doğa, Kartal Bilnet ve Maltepe Anabilim ile görüştük. Bahçeşehir olmasaydı Doğaya verecektim ama burs oranı yüksek olduğu için Bahçeşehiri tercih ettik. Kartal Doğanın ortaokul kısmı için hep iyi şeyler duydum. Sınav sonucu iyi olmasına rağmen Anabilim hç burs vermedi 56.000 fiyat söyledi. Bu arada Anabilime sınav başvurusu için gittiğimde otoparkta  bir kaç veliyle konuşma fırsatım  oldu , ortaokul için düşünmediklerini LGS başarısının iyi olmadığını, sahibinin oğluna devrettikten sonra bozulduğunu söylediler. Sanırım Sancatepe Kampüsü daha iyimiş.evhamlianne

Merhaba Anabilim 6. Sinif velisiyim. Sormak istedikleriniz varsa buyrun lutfen sorun.


evhamlianne

Ilkokulda Bahcesehir velisiydim. Bu okulla da ilgili sormak istediklerimiz varsa yanitlarim.Cevaplamak için Üye ol