KIZIM

gamzenaz soruyor: 6

3 YAŞINDAKİ KIZIMIN DİŞLERİ ÇÜRÜMEY BAŞLADI YAPACAĞIM BİŞEY VARMI YARDIM EDİN LÜTFEN DAHA ÇOK ERKEN,

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elfide

Yiğenimi götürdüğümdiş hekimi gece sütüne şeker katılıyorsa arkasından mutlaka su içirilmeli demişti.


gamzenaz

fırçalıyorumz alıştık  sütüne şekerde katmıyoruz


jildando

Disciye goturun herseyden once. Curuk durumunuz ne bilmiyorum ama en azından kalanı korumak için flor uygulaması yaparlar. belki yanlış fırçalıyordur, onu da size soylerler. Seker, çikolata gibi şeyleri de sadece yemeklerden sonra verin, sütüne seker katmasınız da sutun kendi de curuge yol acar, disini fırcaladıktan sonra yatarken içiyorsa sutunu mutlaka arkasından su icirin.


gamzenaz

dişçiye götürdük doktor şunu dedi olacak elbet çocuk dişlerinin hepsi zaten dökülecek buna yapacak bişey yok dedi mutlaka koruyucu ilaçlar vardır.yeni başladı çürümeye 3 yaş için erken diyorum sizce?


jildando

bence mutlaka baska bir disciye daha goturun, sizin disci ugrasmak istememis gibi geldi bana. Benim arkadasım cocuk discisi bende ondan biliyorum. Hersey den once 3 yas ta curuk dis cok erken, dusecek demek curuyebilirler onemli degil anlamına gelmiyor, dis degisimi 7-8 yasindan once baslamıyor, tum disler giderse nasıl beslenecek kızınız? Süt dislerine tabiki dolgu falan yapmıyorlar ama en azından kalanları kurtarmak adına flor uygulaması yaptıklarını biliyorum.


gamzenaz

tavsiyeniz için tşk kısa zamnda götürecem umarım diğerleride çürümezCevaplamak için Üye ol