Yozgatta oturan anneler yardım

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ottobottorobotto

Güzel kardeşim,türbeye gitmeye gerek var mı?Zaten ebedî âleme intikal etmiş bir zatın faydası olacaksa mekânın ne önemi var?Bildiğim kadarıyla evliyanın uzmanlık alanı da yoktur.Derdimize deva için Allah'a aracısız da el açıp hâlimizi arz edebiliriz.İlla biri vasıta edilecekse "Peygamber Efendimiz'in hürmetine" diyerek dua edilebilir.

Ayrıca asıl düşüncem buna da gerek olmadığıdır.Konuşmayla ilgili sıkıntıların çaresi doktorlardadır,pedagoglardadır.

Size moral olur mu bilemem ama benim çok yakın iki erkek akrabamdan biri 3 diğeri 5 yaşında konuşmaya başlamış ve şu an ikisi de iş güç sahibi,gayet normal insanlar.

Sıkıntınızı bir anne olarak anlıyorum.Söylediklerimi az çok bildiğinizi düşünüyorum ama bir de benden duyun istedim.Hani,doğru mudur,tesadüf müdür,diye sormuşsunuz ya.Duygularınızın,sıkıntılarınızın sömürülmesini,vaktinizin ve umutlarınızın boşa gitmesini istemem.


TuffGong

lütfen bana kızmayın ama böyle birşeyden medet ummanıza çok şaşırdım..üstelik oğlunuz henüz 15 aylık,konuşamayan çocuk kategorisinde olamaz..yani bu denli paniklemeniz için çok küçük


asyanin_annesi

Kalipso;

15 aylik bebekten hangi cumleleri kurmasini bekliosun? En fazla anne baba gel git mama gibi rutin seyleri soylemesi beklenir. Bu kadar kucuk bebek " anne bana corba pisir karnim acikti" fln diyemez.

Soruyu basta yanlis soruyosun " cocugumda konusmayla alakali bir sorun var 8 tane dr takibini yapiyor ama ben birde turbeye gitmek istiyorum manen rahatlamak istiyorum" diyebilirsin. İsin birde diger yonu var. Zaten butun buyuk alimler, ayrica peygamber efendimiz (sav) de bir hadisinde buyurmustur " eren , ermis , turbe gibi yerlere gidip meded umma, derdi veren Allah ( cc) sa dermanida veren O' dur. " sen kalbini ferah tutarak duani et, namazini kil, istiyosan adagini ada doktor kontrollerini aksatma, ve 15 aylik bebekten konusmasini bekleme. (!!!)

Ayrica gec yuruyen, gec emekleyen gec konusan yuzlerce cocuk goruyoruz burda. Anneyiz tabiki endiselenecegiz pimpirik en buyuk hakkimiz. Helede etrafta superotesi bebekler gorunce ister istemez icimiz burulabiliyor. Ama bu durumu takinti (!) ya cevirmemek lazim.

Ayrica yukarda sordugun soruya kotu veya seni uzecek sinirlendirecek cvp veren biri yok. Sen gitme karari Aldiysan git, internetten arastir, gidenlerden sorustur etrafinda. Turbeden yatirdan erenden ermisten medet umma kalipsocum. Sen duani et, peygamber efendimizden ve allahtan hayirlisini dile dermansiz dert vermesin ve icinide ferah tut. Cidden bigun gelcek " suss artik" diceksin:))

Sevgiler...


ottobottorobotto

Elhamdülillah,biz de Müslümanız ve türbelere gitmeyenlerdeniz.Sorunuza cevap veren insanların hayatlarında nasıl acılar yaşadıklarını,çaresizliğin ne demek olduğunu nasıl öğrendiklerini bilemeyiz.Ama öyle zamanlar vardır ki yaşadıklarımız içinden çıkılmayacakmış gibi görünür.Sıkıntıyı yaşadığımız anda objektif düşünemeyiz.Dışarıdan konuşanları bizi anlamamakla suçlarız.Ama sıkıntımız geçince,ben bunu niye dert etmişim,dediğimiz çok olur.

Daha önce otizm şüphesiyle sorduğunuz soruyu takip etmiştim.Orada verdiğiniz bir cevapta yapı gereği hep negatif olduğunuzu yazmıştınız.Acaba oğlunuzdan kapasitesinin üzerinde veya zamanı gelmemiş şeyler bekliyor olabilir misiniz?Çok fazla uyaran veriyorsunuz da sonunda etkisizleşiyor ve oğlunuz dikkate almıyor olabilir mi? Bu da sizi hayal kırıklığına uğratıyor ve evhamınızı artırıyor olabilir mi?

Kendimi sizin yerinize koyarak düşünüyorum da böyle sıkıntılı bir süreçten geçseydim bir anne olarak ben de profesyonel bir yardım almayı düşünürdüm.

Lütfen,tüm yazdıklarımı olumlu gözle okuyun.Buradaki annelerin çoğunun birbirinin dertleriyle dertlendiğini bilin ve sizi anlamadığımızı düşünmeyin.


unkurabiyesi

kalipso oğlunun durumunu biliyorum. sorularını takip ediyor,iyi haberlerini umutla bekliyor, sizin için dua ediyorum. kimsenin moralini bozmasına izin verme. Allah kimseyi yavrusuyla imtihan etmesin. bebeği sağlık sorunu yaşamayanlar anlayamaz insan nelerden medet umabilir. ben gönülden inanıyorum yavrun için her şey çok iyi olacak. benim yavrum da kas ve omurilik hastalığı gibi şüpheli bazı muayenelerden geçti. Allahıma binlerce şükür ki doktorlar yanıldı bebeğim sapasağlam şimdi. senin için de herşeyin iyi olmasını canıgönülden diliyorum. sevgi ve dualarımı yolluyorumCevaplamak için Üye ol