Yeniden sütüm gelir mi? emzirebilir miyim?

kubrabcr soruyor: 4

merhabalar, ismim Kübra Ankara'dan..

50 günlük bir kızım var, ve ilk doğumum bu.doğumdan sonra 7 gün kuvezde kaldı ve biberonla beslediler.

Sonrasında, nadiren sol mememi kabul edip emiyordu (diğerini hic emmedi) tabiki yetmiyordu ve biberonla mama veriyorduk.

Ama zamanla emmesi de azaldı benim sütümde azaldı.ilk doğum yaptığım zamanki kadar bile çıkmıyor. ilk 7 gun sağıp hastaneye gotururken posetlere koyacak süt oluyordu simdi bir cay kasigi ancak cikiyor (emdiği memeden)

emmedigi memeden ise sadece bir iki damla çıkıyor.

Şuandan sonra biberonu bırakıp kaşıkla mama versem  emmesini saglayabilir miyim?

sütümün yetmedigi yerde mama takviyesiyle, emmedigi zamanlar kiralik hastane tipi pompayla sağarak devam edersem sütümü çocuğuma yetecek seviyeye kadar artırabilir miyim?

suan 2- 3 saatte bir 90 ml mama iciyor sanırım midesi de büyüdü o kadar süt benim göğsümden cikar mi o kadar artirabilir miyim.

yardımlarınızı rica ediyorum.Bu soruyu cevapla


4 Cevap


seraphic

Emzirmeye ve sağmaya devam edin. Beyin halen süt ihtiyacı olduğunu algılarsa süt üretimi devam ediyor. Bebeğiniz için ihtiyaç olan sütün tamamını karşılamasa dahi bir yudum anne sütünün bile çok önemli olduğunu düşünüyorum.


NurSemiz

Canim biberonla doyurdugun surece seni emmez. cunku rahat rahat karnini doyururken seni emerken sutun az oldugundan eziyet çeker. bol bol ayva suyu (kaynatilmis kompostu) icersen ve her firsatta kendini sağarsan sutun zamanla artmaya baslar. fakat en onemlisi emzirmen en iyi sutunu etkileyecek olan bu. ve beyaz lahanayi pismeyecek kadar 5-10 dk arasi haslayip dayanabilecegin kadar gogusune sar. Kendini de siki sar kaymasin. Soguyana kadar bekle. sutunu gogsune indirir bir kac kez yap hafta da . kuru hurma ye cok etkisi var...kubrabcr

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.  Emzirme destekleyici sistem diye birşey bulduk. Beslenme sondasinin bi ucunu biberonun içine bi ucunuda memeyle birlikte bebegimin ağzına veriyoruz. Hem emiyo hem mamayı yiyo. Inşallah sutumde artar mamaya gerek kalmaz.


Anne_Ebe

Emzirme ve sağmaya devam edin. fırsat buldukça dinlenmeniz ve yeterli su içmeniz emin olun süt üretiminizi artıracaktır. siz yeter ki isteyin :)Cevaplamak için Üye ol