11 aylık olacak nerdeyse artık Yemek alışkanlığı edinmesi lazım

_cereninannesi_ soruyor: 1

Kızlar çok kısa bebeğimden bilgi vereyim. Yavrum 1 ocakta sezeryanla doğdu,ağlayamadı,ciğerleri açılmadı 2650 gr doğdu 16 gün küvezde kaldı. 1 aylıkken 3150 olmuştu. Çok zorluklar çektik , şimdi 8750 gr ve kıpır kıpır yürüteçle sadece geri vites giden bir fıstık.
Benim derdim kuzum artık bizimle birlikte yemek yemesi gerekir. Nerde okusam diyor ki artık ev yemeklerini çatalla ezin yedirin. İyi güzel de çatalla eziyorum sebze yemeklerini bazen yiyor, bazen kendini kusturyor ki buna da yeni başladı. dün 3 defa kusturdu kendini. Dellendim resmen.
Eline kemirsin diye elma ver,yorum. dişleriyle azcık oynuyo bırakıyo. Hey allahım. Bir küçük muz eziyorum çatalla canı isterse hepsini yiyor. Ama elma rendeleyeyim hayatta yemez. Ya ne yapsam da şöyle güzelce yemek yedirmeyi sevdirsem. çok yesin değil ama yesin. kilo umrumda değil. çünkü zayıf bir bebek değil. tabii öle löp löp et yağ yok bizim kızda,ki istemem zaten. Bir ara bayağı uğraştım hafif başardım ama şimdi kusmalara başladı. ne yapacam beb yahuuu.
Lütfen bir el atın

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


_cereninannesi_

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim kızlar. Ellerinize sağlıkCevaplamak için Üye ol