Emzik almıyo

semaysenur soruyor: 10

kızm 6.ayında doğduğu günden beri emzik almadı başta bn vermek istemiyodum zaten ama sonra verdiğimde almadı ..ağzına dahi almak istemiyo .alsa bile 20sn en fazla emiyo ve fırlatıyo nuk damaklı silikon emzik almıştım amcamız almanyadan yoladı bilmyorum markayı onuda almadı..şimdi çok aman aman aramıyorum emzik olsa falan diye ama dışarı çıktığımızda veya oturmaya biyere gittiğimizde nedensiz sırf ilgi istediği için mızırdanıyo ve kucağa alana kadar devem ediyo..hiç emzik kullanmayan anneler varmı bnm gib..???

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


semaysenur

kullanmak istemiyorum aslnda pek yararlı bişi deil hatta bebek emerken diş etini itiyo ve ön dişler altta göre daha önde olabiliyomuş ..damak yapısını bozduğunu okumuştum..almadığı iiçin seviniyorum aslında:)ama dediğim gibi dışarıda kısa bi süreliğine kullanmak iyi olabilirdi;:)


portakall

benim kızımda istemedi emziği. ilk aylarda alıştırmak önemli zaten, 6 ay öncesinde örneğin, sonradan alışmıyorlar ne yazık ki. 

emzik kullanmasını istememiştim aslında ama emzik emen çocuk rahatlık diyebilirim. emerken uyuya kalıyorlar, susturmak için avantajlı, kendi kendine uyuyorlar vs...
plastik bir cisimle oyun oynamasını bile tercih etmezken plastiği emmemesi hoşuma gitmişti diğer yandan. 


zysnp

Bende cok ugrasrim oglum emzik alsindiye hatta her cesit emzigi alip denedim ama almadi. Ozellikle gece uykusunda alirsa rahatliyacagimi dusundum. Su an o emzikleri oyincak niyetiyle agzina aliyor. Yani yanliz degilsiniz zaten bu aylarda baslatmak mantikli degil bence.


semaysenur

daha önce de denedim ama zorlamadım ..bana zorluk olsada bi yandanda emzik almasını istemiyodum..şimdiye kadar zorlamadım hiç ..bundan sonrada geçti borun pazarı diyosunuz:)


ipekkusgoz

Biz de kullanmadık emzik.Bir ara elini emiyordu çok ondan vazgeçer belki diye biz de bir kaç çeşit ve marka denedik ama almadı.Kendi adıma şu an emzik emseydi rahat ederdim diye düşündüğüm anlar da olmadı sanki. Tamam bazen bana emzik muamelesi yapıyor diye hayıflanıyorum ama hepsi o kadar:)harikademir

benim kızım 6 aylık. hiç emzik almadı. hatta emziremedim bile. hep pompa ile süt sağıp biberonla verdim. o derece meme ve emziğe karşı. dün gene denedim gene almadı. dışarıda mızırdanınca kucağıma almak yerine eline salatalık ya da biraz ekmek kabugu veriyorum. onunla oyalanıyor.


ipekkusgoz

Filenin içine meyve vs koyup kemirmesini sağlayabilirsiniz. Diş çıkarma döneminde de işe yarar diye düşünüyorum.


mert_mert

ilk zamanlar rahatlık ama sonradan zor oluyor bırakması bırak hiç almasın benimki halen bırakmıyor 27 aylıkgulenozel

Bizim bir emziğimiz var, doktorumuz ve okuduğum bir kitap emme içgüdüsü bastırılsın surekli anneye yapismasin diye 4. Haftadan sonra kullanabilirsiniz demişti. Ancak 20. Gunünden neredeyse 3. Ayına kadar emir gece ağlama krizlerine girdiğinden emzik memzik almadı, aglama krizlerinde emzik kabul etmiyordu zaten o ağız hic kapanmiyordu:) o süreçten sonra avent'in emziklerinden edindim ama emir emzikten öte emzik tutacaklarını emmeyi tercih ediyor:) Ancak gece uykusuna yatmadan once emziği emiyor, uykuya daldığında da atıyor ağzından, gece de uyanıp aramıyor. Öte yandan gündüz bir yere gitmişsek ve emir kucak istiyorsa emzik asla ise yaramıyor ağzına almıyor, o sebeple her yere slingle yapışık ikiz gibi gidiyoruz. Zaten bu kadar ay gecmis emme içgüdüleri de azalmışken bosver emziği, ben ne zaman emziğe meyletsem aklıma esimin 4,5 yasında ağzında Emzikle fotografı geliyor vaz geciyorum:)


polen

oğlum 6 aylıkken hastaneye yatınca emzik vermiştik durdurabilmek için,daha geçen sene bu sıralar bırakabildi,o da çoook zor oldu.bu nedenle kızıma 3-4 ay anca verdim,8. ayda emziği,biberonu temelli bıraktırdım.başlamak biryerden başlıyor da bırakması çok zor,onsuz yapabiliyorsanız emmesin bu vakitten sonra.Cevaplamak için Üye ol