Emzik almıyo

semaysenur soruyor: 4

kızm 6.ayında doğduğu günden beri emzik almadı başta bn vermek istemiyodum zaten ama sonra verdiğimde almadı ..ağzına dahi almak istemiyo .alsa bile 20sn en fazla emiyo ve fırlatıyo nuk damaklı silikon emzik almıştım amcamız almanyadan yoladı bilmyorum markayı onuda almadı..şimdi çok aman aman aramıyorum emzik olsa falan diye ama dışarı çıktığımızda veya oturmaya biyere gittiğimizde nedensiz sırf ilgi istediği için mızırdanıyo ve kucağa alana kadar devem ediyo..hiç emzik kullanmayan anneler varmı bnm gib..???

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


sunkey

kizimin emme gudusu cok kuvvetli oldugundan dr onermisti bana hem sen hem o rahat edersin demisti.

. 1. ayin sonuna kadar denemedigim cesit kalmadi kizim almadi . sonunda eski tip kaucuk damaksiz emzik buldum netten onu aldi simdi odum kopuyor bulamam diye ki hic bir yerde yok gittigidiyor disinda. inanilmaz rahatladi kizim . sizinki buyumus ama deneyin isterseniz.


seres_esra

doğduğu günden itibaren zorladım kesinlikle almadı hiç emzikli resmi bile yok :( biberonu bile 1,5 yaşından sonra memeden kesince aldı 


Sanemm

Hiç emzik kullanmadım, pişman da olmadım. Emzik kullanmayan çocuğun kucak istemesi gibi bir durumla da karşılaşmadım, özgürlüğüne düşkündür kucaktan hiç hoşlanmaz.


Mızıldandığında kucağa almadan da gayet güzel ilgi gösterilebilir. Mızıldandığında amacı kucağa alınmak değil varlığını size fark ettirmek. Onunla konuşur muhabbete dahil eder gibi ona bakarsanız ciddiye alınmak hoşuna gider, siz de arkadaşınızla muhabbetinizi bir yandan yapabilirsiniz.

Şahsi kanaatim bebeklere bebek(çocuk) gibi değil de, mini bir adam gibi davranırsak onların da buna gayet güzel karşılık verdiğini, kendi kendilerini oyalayabilen olduğunu fark edeceksiniz.


ece_g

Benim kızımda hiç almadı bir ara beni çok emiyordu beni emzik yapaacak diye korktum ama çok şükür öyle olmadı çantamda emzik vardı geçen gün meme emerken yavaşça çıkarıp emziği ağzına soktum hemen diliyle ittirmeye başladı,şimdilik pek mızmız da değil o yüzden üstünde durmuyorum..
Cevaplamak için Üye ol