parfüm, deodorant vs

MCA soruyor: 6

eskiden parfümsüz gezmeyen biriydim hatta evde bile kullanırdım. kızım 6.5 aylık oldu, o doğalı sadece rolon kullanıyorum. hatta bu siteden öğrendiğimden beri karbonat kullanmaya başladım. çamaşır kuruttuğum odanın kapısını hep kapalı tutuyorum ki yumuşatıcı kokusu gelmesin. parfüm, deodorant tarzı şeyler bebeğe zararlı mıdır? sizler kullanıyor musunuz? ben mi abartıyorum?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


eloskovecanuk

cevaplarda belki yazılmıştır ama yumuşatıcı için elma sirkesi koyuyorum çamaşır mak..deterjanı da yarı yarıya azaltıp çamaşır sodası koyuyorum..hatta bazen hiç det. koymuyorum.Biraz arapsabunu biraz boraks biraz çam. sodası..pek de güzel oluyor...


eloskovecanuk

http://www.nurturia.com.tr/groups/d7f3b000-521d-497b-b201-9fac00e584b3/1/tecrubebilgi-paylasimidogal-temizlik-dogal-yasama-merhaba hatta buyrun buraya..bulaşık, çamaşır, elde yıkama, ev temizliği vs. ile ilgili doğal çözümler var..


MCA

nergis kokusu, karbonatı kesinlikle tavsiye ederim. eşim de denedi sonuç harika. hatta arkadaşlarına da söylemiş memnun kalanlar olmuş.


çokbilmiş, çok teşekkür ederim, nothing found for 26.... çıkıyor ama.

elosko, teşekkürler. üye oldum. inceleyeceğim.CokBilmis

http://alternatifanne.com/28798/

Boraks moraks uğraşamam ben şahsen tembelim :) Tek ürünle her temizliği hallediyorum: Sabun cevizi.


MCA

çokbilmiş, şimdi açtı. teşekkür ettim. paraben, alkol ve bu 26 maddeyi içermeyen parfüm bulmak ve bunun kokusunu beğenmek zor olacak elbette ama araştırmakta fayda var.


dogalkalitelihayat

Boraks, karbonat ve limontuzu ile nasıl doğal deterjan yapabilirsiniz öğrenmek istemezmisiniz?
isteyen olursa 1kg 5tl den Boraks temin edebilirim. Karbonat ve limontuzu isteyen olursa uygun fiyata onlardan da temin edebilirsiniz. 

isteyen olursa karışım hazırlayıp da gönderebilirim.
Cevaplamak için Üye ol