Uykuya geçememe ne zaman başlıyor?

denx soruyor: 6

Uykuya geçememe durumu nezaman başlıyor? Belli bir ayı veya haftası var mı yoksa doğduğu andan itibaren olabilir mi?


Bebeğimiz 6 haftalık nerdeyse 3 saatlik gece uykusuna dalmadan inanılmaz ağlama krizine giriyor. karnı tok çok zor sakinleştiriyorum baya uzun süre ağlıyor çenesi bile titriyor ardından gaz yapıp kakasını yapıyor  altını değişmeme  rağmen maalesef ağlama krizine devam ediyor sakinleştirmeye çalışırken en sonunda uyuyor.bu kolik olabilir mi?yada bi fikri olan?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


KahveAnne

Kolik olabilir, doktoruyla bir görüşseniz? Benim kızımla ilgili bizzat kolik tecrübem olmadı ama etrafımda çok şahit oldum. Ağladıktan sonra gaz çıkarması biraz ona işaret ediyor gibi.. 

Bir de, uyku saati geldiğinde odasını epey loş yapıp hafif bir "beyaz gürültü" dinletmeyi deneyin. Elektrikli süpürge sesi, fön makinesi sesi gibi sesler kolik bebekleri çok rahatlatıyor. Telefonunuza uygulama indirip oradan da dinletebilirsiniz. "White noise" veya "beyaz gürültü" diye arama yapıp bulabilirsiniz. 

Kolay gelsin..


berilkuzu

Çocuğunuz muhtemelen kolik. Emziriyorsaniz rezene cayi icebilirsiniz siz. Bir de kolik icin bitkisel bir damla vardi doktor kontrolünde onu kullanmistik biz. Benim kızımda da dedikleriniz yaşanmıştı.  Aglama krizine girdiğinde kucaginiza alin basinitutup belini sirtini ovarak yavas yavas ayakta yaylanin. Bebek dik olacak sekilde. Bir de zeytinyagi ile karnini ovup ilik havlu ile sarabilirsiniz karnını. 


denx

Teşekkür ederim beyaz gürültü sesi dinletiyorum odayı loşta yapıyorum ama nafile sadece dakikalık rahatlama sağlıyor... burada ebemizin dediği Büyüme atağı haftasında olduğu(wonder weeks ).diye geçiyor.  Eğer büyüme atağı haftasının dışında da şiddetli nedensiz ağlama devam ediyorsa o zaman kolik olabilir dedi bakalım böyle böyle zaman geçiyor birgün daha büyüyor. .. Allah herkese sağlık güç nasip etsin.yavrularımıza da şifa versin😊 cevaplarınız için teşekkür ederim


uykudanonce

Kolikte hep aynı saatlerde ağlama oluyor, sonra da bir anda kesiliyor.


zamazingo88

Benim de bebegim dogdugu gunden beri hep cok aglamisti kolikmis. Kucagimda bile susmazdi saatlerce agladigi olurdi. Gaz damlasi biraz ise yaramisti. 3 ay olunca kendiliginden gecti. Insallah duzelir kolay gelsin.


denx

Kahveanne, Berilkuzu , Uykudanönce , Zamazingo88 herkesin dediği tek bir cümle var "böyle böyle büyüyorlar" ne diyim 3 ayın dolmasını  beklicez.Allah sağlık versin hem bebeklerimize hemde annelere...yanıtlar için çok teşekkür ederim.herbirinizin verdiği cevapla daha da güçlendim yanlız olmadığını bilmek güzel bir his...iyiki üye olup sizlere ulaşmışım.Yurt dışında zor bu işler.Cevaplamak için Üye ol