Biberona alistirmali miyim?

esaatci soruyor: 2

Kizim yaklasik 10 aylik olana kadar calismayacagim. Aklima takilan soru Tracy Hogg'un soyledigi gibi 6. Aydan sonra bebegim biberona alismakta zorluk ceker mi? Sutumu sagip biberonla vermeli miyim, bu sefer de karmasa yasar mi? Deneyimi olanlar?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Gamze_Fatih

walla bnm bebeğin alışmasına gerek kalmadı hatta şu anda o kadar alışkınki biberona malesef beni emmeyi bıraktı çok mutsuzum :((8


polen

ben de deneyimlerimi yazayım belki birisi faydasını görür.
kızım doğduğundan itibaren yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle ememedi,aslında 3 ay nazogastrik sondayla besledim,45 gün sütümü sağarak verdim sondadan,sonra sütüm gitti,mamaya geçtik,zamanla kızım yutmayı öğrendi,biberonla beslendi,8. ayda ameliyat olacağı için 7. ayda biberon ve emziği tamamen bıraktık.kaşık ve bardakla besledim.özellikle ameliyat sonrası bardakla daha rahat besledim,çünkü kaşık dikişlerine zarar verir diye korkuyordum.sonradan da bir daha başlamadık biberona.uyurken biberonla daha önce 15 dk da mamasını verirken kaşıkla 10 dk da besliyordum.uykusu açılmadıhiç,içmek istedikçe ağzını açtı ben de kaşıkla döktüm,sonradan bardağa geçtik,aynı şekilde o gözleri kapalı ağzını açıyordu,ben de yavaşça kontrollü şekilde ağzına döküyordum,doyunca ağzını kapatıyordu.gece beslenmesini 10 aylıkken bıraktık,gece mama derdi bitti,ama suyu hala aynı şekilde bardakla içer gece susarsa,zaten bu da çok nadir oluyor.nereye gitsek biberon taşıma derdi yok,pet su şişesinden de zaten içiyor.
yani bardak ve kaşık gözünüzü korkutmasın,alışınca hiç zor değil.
bu arada oğlum biberonu bırakalı birkaç ay oluyor daha,o da kardeşi biberon kullanmıyor diye.ilk çocukta bıkınca biberon işinden,ikincide aynı şeyleri yaşamamak güzel.
Cevaplamak için Üye ol