13 aylık kızım yutkunurken "gulp" diye ses çıkarıyor!

aymir soruyor: 7

kızım 1 haftadır yutkunurken "gulp" diye bir ses çıkarıyor... her yutkunuşta değil ama çoğunlukla yapıyor... sanki hava yutuyormuş gibi... 1 hafta önce boğazına bişi mi kaçtı diye doktora gittik... yokmuş bişi sadece azıcık kızarmış bademcikleri... 1 hafta amoklavin kullandık... ondan mı bilmiyorum ama hala sesi çıkartıyor... cevabınızı merakla bekliyorum.... umarım önemli birşey değildir...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


babu

O oyle yaptiginda siz her hangi bir tepki veriyor musunuz? Dr da bir sey yok dedigine gore bence hic tepki vermeyin, gececektir. Bazen insan yutkundugunu fazla dusununce yutkunuyor garip seyler olabiliyor :) benim kendimde bir dnem olmustu, otomatiklesmis bu eylemi dusunerek yaoinca zorlasabiliyor ve ses de ondan cikabilir, belki bogazi agrirken oyle bir moda girdi, simdi o aliskanlik devam ediyor. Hele siz tepki veriorsaniz, tedirgin oluyorsaniz vb iyice di kkat ediyordur.


aymir

arada "kızım niye öyle yapıyorsun" diyorum o kadar... en iyisi ben onuda demiyim... nasıl çıkarıyor onu da anlamıyorum.. denedim ben yapamıyorum... teşekkür ederim cevabınız için :)


eh_iste

Babu ya katılıyorum. Bende eşimin yutkunmasına takıldığım bir ara yaşadım. Nasıl yapıyorsun diye söylenirken kendime odaklandım yutkunma kabileyetim sıfırlandı :)

Ozaman canı acıdı ve takıldı yada siz dikkat ettikçe oda dikkat etmiş olabilir. Doktora gitmişsiniz içiniz rahat olsun zamanla unutacaktır.Geçmiş olsun :)


drusella

eşim ve ben de yutkunurken ve su içerken yapıyoruz gulp sesini. 


aymir

teşekkür ederim cevaplarınız için..... işte su içerken çıkan ses gibi.... hala yapıyor özellikle geceleri uyku arasında çok yapıyor.... neyse takılmamaya çalışıyorum bugün doktora gittik yine, herşey yolundaymış.. umarım geçicek.... biraz geç oldu cevabım kusura bakmayın.... iyi günler dilerim :)


dil_dem_

Selam... Benim oğlumda 17 aylık aynı sesi 2 haftadır çıkartıyor sizin bebeğinizin geçitimi oğluma reflü

tedavisi başlandı.


aymir

merhaba,
öncelikle geçmiş olsun, kusura bakmayın biraz geç gördüm....
evet geçti ama arada yapıyo yine.... bir ara bende reflü mü aceba diye şüphe ettim ama hiç bi doktor öyle bir teşhis koymadı.... sizde sadece sese göre mi reflü dediler yoksa başka belirtiler de var mı?Cevaplamak için Üye ol