ek gıdanın zorluğu

sedakoc soruyor: 5

daha yeni ek gıdalara geçtik 10 gün oldu. ama kızım yemek istemiyor . ağzını açıyor ama öncekini yutmamış bir şekilde böylece ağzındakide dışarıya foşşşş. resmen tabaktaki yemeği artıyor gibi ben çok sinirleniyorum kızıyorum sonrada vicdan yapıyorum ne yapacağımı bilmiyorum normalmidir bu durum ayrıca 3 gündür kabız çok zor çok... yutmayı bilmiyor sanki katı olarak veriyorum cıvık olarak veriyorum ama malesef .yanlız  ilk başta 3 kaşık falan normal yiyor sonrası işkence oluyor ikimiz içinde yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Tosuncuk

Zaten 3 kaşık yemesi normal.Kimi çocuk doğuştan yemek canavarıdır.Kimiside olaya yavaş yaklaşır.Bence zorlamayın yoksa o üç kaşığıda istememeye başlar.Sonuçta şuan onun asıl gıdası anne sütü yada mama hangisini alıyorsa.İlk iki ay yemeklere alıştırmakla geçiyor üzülmeyin.


Bona

bu çok normal bir süreç , yanlız ilk başlangıçta katı vermeyin , çorba ve meyve püresiyle başlayın..zaten yiyeceği 2-3 kaşık , o daha ufacık bebek ne kadar yiyebilir ki?
herkes bunları yaşadı , kafaya takılacak şeyler değil merak etmeyin :)


kasimpati

ek gıda hususunda ısrarcı olmamamız gerektiğini doktorumuz söylemişti biz de beğenmediklerini vermeyi bir süreliğine erteliyoruz. siz de bu şekilde beğenmediklerini 1 hafta gibi makul süre arayla vermeyi deneyebilirsiniz. ilk başlarda üç kaşıktan fazla yemiyorlar zaten. her yeni gıdaya minimum ölçüde başlanmalı


sedakoc

teşekkür ederim haklısınız kilosu az(son dr kont. 6.910 gr boy 66cm) olduğu için yemeğini bitirmesini istiyorum inatlaşıyorum büyük adammış gibi hemen bitirmesini istiyorum daha idrak edemedim galiba o bir bebek ... bu arada kabızlığınıda giderdik zeytinyağı içirdim çay kaşığında çok iyi geldi ama bugünde 3 defa kaka yaptı sayı normalmidir birden  kendimi popo yıkarken buluyorum  ve burnuma pis kokular geliyor artık. kaç defa kaka yapmaları gerek


burcaksahin

Seda ve bu soruya göz atacak olan arkadaşlar aşağıdaki konuya bir bakın isterseniz.

Faydalanabileceğiniz ve yararlı örnekler var.

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/adeadbb2-7592-451b-99d8-9e6f00cd4a52/1/istahsiz-mi-dogduben-mi-istahsiz-yaptim

İlave: Çocuğunuz iştahsız veya öyle olur demek istiyorum gibi anlaşılmasın lütfen.Cevaplamak için Üye ol