zor kaka yapma

moodswing soruyor: 10

kabızlık değil ama zorlanarak ve 3 güne bir kaka yapma sorunumuz var. doktorumuz kakanın kıvamı sert olmadığı sürece ilaca gerek görmedi. ama duru çok rahatsı oluyor yapamadığı günlerde. kuru kayısının püresini veriyoruz hergün, bir de zeytinyağı. var mı başka gıda önerisi olan?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


CiciAnne

bu durumlarda sarımsaklı yoğurda abanıyoruz biz :)) tavsiye ederim sarımsak yiyorsa :))


moodswing

aaa hiç bilmiyordum... daha önce hiç yemedi ama deneyebiliriz...
teşekkürler :)


rabisceren

zeytinyağın miktarını artırabilirsin mesela günde 2 kez 1 tatlı kaşığı.ıspanak,armut,posalı şeyler olabilir.meyveleri kabuğuyla yemek olabilir.


ekim_

zeytinyağını sabah aç karnına vermeni öneririm,yetmezse diğer öğünlerde ama mutlaka aç karnına.


moodswing

çok teşekkürler, anlıyorum ki yağ konusunda biraz çekimser davranmışım. bazen yemeklere de koymuyordum. oldukça yağsız bırakmışım demek ki duru'yu. yalnız henüz kuruyemiş vermeyi hiç denemedim. neler verilebiliyor diye sorsam? gerçi alerjik olduğumuz için doktor önermeden vermem doğru olmaz sanıyorum.
tekrar teşekkürler herkese...ekim_

çok tatlı bir kızın var ;söylemeden edemedim:)


moodswing

çok teşekkürler uod :) tüm ufaklıklar birbirinden tatlı zaten :)
hulya, evet, mutlaka soracağım. bildiğim kadarıyla şimdiye geçmiş olmalıydık kahvaltıda kuruyemişlere ama doktor da bu nedenle bekliyor sanırım.
sevgiler,


nilufderin

ben de avokadoyu öneririm. Derin de sürekli kabızdı, avokado çok iyi geldi bir de bol su, şimdi muz yese bile kabız olmuyor.KIZLARIMveben

benim kızım anne sütüyle bile kabız olmayı başaran nadir bebeklerden..

şimdi ek gıdaya geçtik ama nafile hala aynı ne yedireceğimi şaşırıyorum :(


blackcrow

patatesi ve muzu azaltabilirsin. Biz ne zaman muzu biraz kaçırsak, kıvam gözle görülür şekilde değişiyor.Cevaplamak için Üye ol