doğum sonrası saç dökülmesi sorunu

Tunam10 soruyor: 10

hamilelik ve doğum sonrası ilk 2 ay ne de güzeldi saçlar. pırıl pırıl, gürleşmiş, canlı, tek bir tel dökülmüyor. bu arada annem " bebek yüzüne gülmeye başlayınca dökülmelerde olacak" demişti. " öff anne ne alaka" demiş bu güzel günler hep devam edecek sanmıştım. ama aynen 2. ay sonu tuna bize gülmeye başladığı dönemlerde saçlarım dökülmeye başladı. şimdi ise her taraf saç. tunanın bile elinde,üstünde hep saçım oluyor. bu ne zamana kadar sürer? var mı bu derdi benim gibi yaşamış ya da yaşamakta olan? veee ne tavsiye edersiniz??

Bu soruyu cevapla


59 Cevap


Tunam10

bahçelievlerdeymiş:((


maydemir

evet bahcelievler.


dandi01

Evet bende postpartum tiroidi oldu, saçlarım döküldü, tırnaklarım birkaç kata ayrıldı, ayak parmaklarımda tuhaf şeyler çıktı, kolumu kaldıracak halim yoktu vb... Mutlaka doktora görünün, tehlikeli sonuçlar olabiliyor.


Tunam10

netmaxx genelde hamilelikte saçlar gürleşir. vitamin takviyesi alıyorsun değil mi?


kader_eymen

uod, gebeliğimde lohusalığımdaki kadar saçlarıın döküldüğünü hatırlamıyorum, aksine parlaklaşmıştı ve gürdü.burcaksahin

netmaxx ben de sadece elevit kullanmıştım. hamileliği ve emzirmeyi elevitle bitirdim. Belki yakında durur dökülmelerin! Belki de senin emzirme döneminde hiç dökülmeyecek! Kim bilir :)


Tunam10

hamilelikte saçların gürleşmesinin nedeni alınan vitaminler, iyi beslenme,hormonların etkisi.
acaba vitamin mi kullanmadın diyecektim.


dandi01

Netmaxx kan tahlili yaptırıyorsundur değil mi? Tiroid hamilelikte de çıkabiliyor ve o durumda bebeğe zarar verebiliyor.kuzununannesi

Allah korusun..


Tunam10

bazı doktorlar vitamin takviyesine gerek duymuyorlar. bazıları daha geç başlatıyor takviyeye. o açıdan sormuştum. saç önemli değil canım. güzel bir hamilelik ve iyi doğumlar diliyorum.Cevaplamak için Üye ol