çayyolu yaşamkent bölgesi anaokulu hakkında

melikeazra06 soruyor: 5

Merhaba,
Çayyolu, Yaşamkent, Ümitköy ve Alacaatlı bölgelerinde anaokulu konusunda tecrübelerini paylaşabilecek kimse var mıdır acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


incice

Merhabalar, benim çocuğum şu an Bilfen'in anaokuluna gidiyor.

Bilfen'e bu sene başladık. Daha önce 2 ayrı okulda okulöncesi deneyimimiz olmuştu.

Bunlardan bir tanesi montessori anaokullarından biriydi ve maalesef acı tecrübelerle ayrıldık.

Daha sonra o dönemki Çayyolu-Yaşamkent-Alacaatlıdaki birçok kreşi gezdim. Aklımda kalanalrı sizinle paylaşayım.

İlk gittiğim okul ilk hece anaokuluydu. Bina olarak çok güzel bir okul. Bir çok imkanı var ama bana bir anaokulu için çok büyük geldi. Ayrıca içeride tam bir kaos vardı. Öğretmenler öğrencilerle yeteri kadar ilgilenmiyordu. Ama esas beni irrite eden şey din eğitimi olmasıydı. (ben tercih etmiyorum).

Daha sonra TAD anaokulunu gezdim. Bina olarak güzel bir okul. Fakat neden bilmiyorum ama bana biraz soğuk geldi. Resmen üşüdüm okulda.

Gezdiğim bir diğer okul ise Liberium Montessori idi. Müdürleri ile yaptığımız görüşmeden verim alamadım. Sorularım havada kaldı. Sanki sadece belli bir kalıp ezberlenmiş ve her soruya aynı cevap veriliyor gibiydi.

Sevgim anaokluluna da buradaki yorumlardan sonra gittim. Açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü gerek görüştüğüm kişi gerekse fiziksel yapısı beklentimin altında kaldı.

Bizim ev anaokulu ise çok hoşuma gitti. Oraya da burada okuduğum yorumlardan sonra gitmiştim. Gerek müdürü gerek öğretmenleri bana çok güven verdi. Fakat oraya da kalabalık bir okul olduğu için çocuğumu yazdırmadım. Çünkü diğer kreşte sınıf mevcudu kalabalık olduğu için sıkıntı yaşamıştık.

Gittiğim bir diğer okul ise us anaokuluydu. Orası da çok hoşuma gitti. Küçük, güzel bir okul. 

us anaokulu ve o zamanki adı ile harvardkids (minikler atölyesi) arasında kaldım. Bu iki okulu da çok beğenmiştim ama kararımı minikler atölyesinden yana kullandım. 

Her sınıfta biri ingilizce diğeri okul öncesi öğretmeni olmak üzere iki öğretmen olması ve atölye sistemli olması hoşuma gitti. Çünkü çocuğumun sürekli aynı sınıfta kalmasını istemiyordum. Kurucularının eğitimci olması bir başka tercih sebebimdi. Ayrıca ücret de benim için önemliydi ve usa göre daha uygundu. Bu yüzden orayı tercih ettim.

Şimdi ise Bilfen'deyiz. Buradan da oldukça memnunuz. umarım siz de doğru tercihler ile sorunsuz bir okul hayatı yaşarsınız :)


ulgng

Zaman ayırıp bilgi verdiğiniz için teşekkürler.. Bilfen evet başarılı bir okul ama fiyatları bana çok uçuk geliyor. Yeni açtıkları Bilnet okulları ile ilgileniyorum. Bilfen velisi olarak orası hakkında bilginiz var mı?


incice

Evet maalesef Bilfen'in fiyatları çok yüksek. Aslında ben bu fiyatlar üzerinden çocuğumu bir okula göndermeyi doğru bulmuyordum fakat eşimin annesi çok ısrarcı oldu ve ücretin yarısını onlar üstlendiler. Bilnet'e kayıt yaptıran bir arkadaşım var fakat nötr olduğunu söylüyor. Beklentisini henüz alamadığını, oturun tam olarak henüz oturmadığı düşüncesinde. Beni endişelendiren bir durum ise Bilfenin angora tarafına da bir kampüs açması. Öğretmenlerimizden oraya kayan olacak mı? Bizden ilgi azalacak mı gibi endişelerim var açıkçası.


parsomen

Bilnet Çayyolu okulundan biz hiç memnun kalmadık. Yönetim yetersiz ve özensiz. Sınıf öğretmeninin öğrencilere yaklaşımı sevgiden eser barındırmıyor. Çocuğunuzu Anaokulu bölümüne yazdırmayı düşünüyorsanız bence yeniden düşünün. Tekrar tekrar kararınızı gözden geçirmekte fayda var. 


NazanDemir

Binsesin sitesinde Seçilmiş Anaokulu var canım. Tavsiye ederim. Eğitimi çok başarılıCevaplamak için Üye ol