süt izni ve nöbet

sevda1 soruyor: 5

öğretmenim geçen mayıs doğum yaptım yani bebeğim yaklaşık 9 aylık, şu ana kadar ücretsiz izindeydim ve nöbet yoktu artık işe geri dönüyorum, yönetmeliğe göre 1 yıl süt izni var  bu durumda 1 yıl nöbetten muaf oluyoruz bu konuda bilgisi olan varmı doğum yapan öğretmen 1 yıl nöbetten muaf mıdır?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nisa06

ben de doğumdan sonra 6 ay diye biliyorum nöbet muafiyetini.süt izni ile nöbet muafiyetinin bir alakası yok.


ecem10

ben de öğretmenim hocam. bebek bir yaşına gelene kadar nöbetten muaf oluyorsunuz. süt izni ise derslerinizin müsait olduğu zamanlarda kullanabiliosunuz. devlet dairesinde olduğu gibi bırakıp çıkamıyoruz yani . bu konuda sınıfçılar biraz daha şanslı, branşların girdiği boş dersleri oluyor. ben ingilizceciyim ve ancak öğle aralarında gidebiliyorum bebeğimi emzirmeye.


nisa06

şimdi inceledim yeni yönetmeliği:
nöbet muafiyeti doğumdan itibaren 1 yılmış
süt izni de eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde günde 1,5 saat olmak üzere yine doğum yaptıktan itibaren 1 yıl geçerliymiş.


ediluj

mesleğiniz ne olursa olsun sgk ya göre çalışan anne bebek bir yaşına gelene kadar mesai saatleri içinde 1.5 saat süt izni mevcut.Bu amirinizle sizin ortaklaşa karar verdiğiniz bir zaman diliminde olmakta.Toplu alınamamakta.Bir yılda mesai dısında nöbet tutlumuyor..


sevda1

cvp veren bütün arkadaşlara teşekkürler,niloş sen de doğrusunu öğrenmiş oldun böylece...Cevaplamak için Üye ol