is seyahati

oyabes soruyor: 3

Kizim 7 aylik oldugunda is nedeniyle 4 geceligine anneannesine birakmam gerekecek. ilk defa gece birakacagim, gece emmeden uyumuyor normalde. Anne sutunu sagsam bile biberon ya da kasikla almiyor, sadece emmek istiyor.normalde de gunduzleri annem bakiyor zaten, anne sutunu sabah kahvaltisina ve corbasina katip veriyor, ancak gece ne yapacak, cok endiseliyim. bir de bir gece degil 4 gece ayri kalacagiz. kuser mi? uyur mu acaba?dondugumde emmeyi birakir mi? bu konuda tecrubelerinizi paylasir misiniz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


GulcanDeniz

Benim oğlum da geceleri memeye gelmeden geri uyumaz, bas bas bağırarak ağlardı. Bu yüzden çok sıkıntılı geçti emzirdiğim dönemler.
Gece nöbetlerine kalmamak için iş yerinde büyük mücadeleler yaşamam gerekti, bunun için bedel de ödedim :(

Kızının küseceğini sanmam, ama nasıl bir süreç yaşanır hiç bilmiyorum. Ben göze alamamıştım.

Yardımcı olamadım, farkındayım, bir şeyler yazmadan da duramadım işte...
Ama bu konuda endişelerini giderecek deneyimli anneler vardır elbet.


Caglam

Oyabes ayrı kaldığın dönemde sütünü hergün mutlaka sağmalısın, bunu biliyorsundur mutlaka.Zorunda olmasan bu iş gezisine zaten gitmezdin, bebeğin küçük ama ertelenemeyen bi iş gezisi diye düşünüyorum ben o yüzden sütünü sağarsan kesilmesi gibi bişey olmaz. Sen yokken mecburen uyuyacak bir şekilde... Yine de şanslısın onunla ananesi ilgileniyor, kendini fazla üzme bence iyi taraflarını düşün, sen yokken emin ellerde olacak...Küsmez bence çünkü zaten sen işe gidip geliyorsun, sağ salim gidip gelmeni diliyorum.


GulcanDeniz

Evet evet, sütünün kesilmemesi için her gün düzenli sağmalısınCevaplamak için Üye ol