Keşke olmasaydı dediğiniz şeyler

momoveannesi soruyor: 10

Çocuklarımız ve bizler için önemli olan şeyler var. Bunları başkaları ihlal ettiğinde yada o şeyin uygunsuz olduğunda insan üzülüyor.

Mesela önceden yolda yürürken yola araba park edenlere bu kadar dikkat etmezdim. Bebek arabasıyla giderken eğimli yere park edenler, yol üstüne park edenler, koca yolboyu bebek arabasıyla geçecek yer bırakmayan planlamacı ve uygulamacılar beni üzüyor.

Sizleri bebeklerinizle yoran, keşke böyle olmasa dediğiniz, belkide düzeltilebilecek olan şeyler neler?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


elifnazar

özellikle çok sayıda merdiven olan yerlerde birde eğimli yol yapsalar hem bizler için hem engelliler için çok iyi olurdu.koca merdiveni arabayı kucaklayarak çıkarmak çok zor oluyor gerçekten...


momoveannesi

Bir arkadasimin ikizleri var. Malum beraber wcye giriyorlar, oda wclerin kucuk olmasindan sikayetciydi. :)


ozgu_naz

güya bebek arabası yada tekerlekli sandalya çıksın diye yapılan ama asla çıkılamayan eğimlere sinir oluyorum bende.değil bebek arabası oradan kaymadan normal bir insanın tırmanması mümkün değil. gelelim şu kaldırımlara yada pusetin ineceği yollara partk edenlere.hemen 154 ü arıyorum ben ekip geliyor.herzaman değil tabi ama sıkça geliyorlaar.ben kızımddan önce de oralara park etmezdim zaten.evden sadece bu yollar yüzünden çıkamayan engelleiler var.sinir oluyorum.sinir olduğum bi gurupta sokakta ve sahilde köpeklerini tasmasız gezdirenler.ben korkmuyorum kızım da.ama öyle çok korkudan ağlayan bebekler gördüm ki.sık sık kavga ediyorum yani ben sokakta:)


paska

AVM'LERDE YETERSİZ ASANSÖRLER ÖRNEĞİN AKMERKEZ,BAYRAMPAŞA FORUM GİBİ,

MAMA SANDALYESİ BULUNDURMAYAN İŞLETMELER

KALDIRIMLAR (GERÇEKTEN FECİ)

HERYERDE BEBEĞİNİZİ ÖPMEYE ÇALIŞAN YABANCILAR

ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR


momoveannesi

Bebeğinizin oyuncağını bızıklayan tanımadığınız eller. ( Genelde çocuğu severken yapıyor insanlar bunu. Oyuncak sevgisi işte :) )happypipek

Araba kornaları bana cok batmazdı eskıden. Ama sımdı tam daldı derken aralıksız calınan kornalar benı delı edıyor. Yollardakı mantarlar kaldırımlardakı arabalar vs...


momoveannesi

Bebeğin uyuduğu saatte gelen, ay bi görsek diyen misafirler.


elifnazar

BEBEK BAKIM ODASI VE ENGELLİ&BEBEK ARABASI İLE GİRİLECBİLECEK TUVALETLERİ OLMAYAN AVM'LER...

AVM'LERDEKİ ASANSÖRLERE YÜRÜYEN MERDİVEN OLDUĞU HALDE BİNEN GENÇLER...momoveannesi

Mağazalarda yüksek sesli ortam, dıp tıs müzilk çalan çocuk ürünleri satan mağazalar ve sıcaklığa dikkat etmeyen mağazalar. Aşırı soğuk yada sıcak olan. Sigara yasağına rağmen sigara içilmiş yerler.


jildando

reyonlar arası puset geçecek boşluk bırakmayan mağzalar, heleki çocuk mağazaları, onların ki biraz ahmaklığa da giriyor.

Puset girilecek soyunma kabini olmayan mağazalar, ben kendim için birşey alacaksam çocuk pusette uyurken yapabiliyorum en rahat ama bu seferde deneme şansım olmuyor.

sokakta sigara ile elini kolunu bakmadan sallayanlar, kaç kere kafasının üzerinden es geçti.

Sahildeki balıkçılar, galiba en çok onlara gıcık oluyorum. Bakmadan olta sallamalar, ortalıkta bırakılan misina ve iğne uçları. Maya ilk doğduğunda misina pusete dolanıp tekerleğinin çıkmasına sebep olmuştu. Ayrıca yürüyecek yolda bırakmıyorlar.

Ağlayan çocukları sususun diye ağlamayan tanımadıkları bir çocuğun yanına yaklaşıp onuda ağlatanlar, bu gruba da çok sinir oluyorum, uzaktan görünce anında yön değiştiriyorum.

Kaldırımlar, arabaları onları sayamıyorum bile. Birde kaldırım ortasına yapılan, ne arkasından ne de önünden geçiş mesafesi bırakmayan otobüs durakları.

metroda, avm lerde zaten hep dolu gelen asansörleri kullanan gençler.

oyun parkında geceleri salıncakta oturup çekirdek yiyip pisliklerini olduğu gibi ortalıkta bırakanlar

çocuk menusu olmayan lokantalar, olan çocuk menulerininde yetişkin porsiyonu büyüklüğünde olanlar
.

bunlar bir çırpıda aklıma gelenler.Cevaplamak için Üye ol