aşırı su tüketimi

opposition soruyor: 9

Benim oğlanlar bu ara (özellikle efe daha çok ) sürekli su içiyorlar, ellerinden su düşmüyor. Bizim yaş civarında böyle durumlar olur mu ki, yoksa ben çok mu yemek yediriyorum :)) Su iyidir ama fazlası da zarar yani.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


zeyfe

benimkiler de su çok içer. Yazın daha da artıyor suluklar ellerinden hiç düşmüyor. Su içmek iyidir içsinler içmesine de bezi bırakınca zor oluyor, bir su bir wc :)


ema

İçiniz rahat etmesi için kanda glukoz baktırabilirsiniz...


opposition

aslında 2 yaşında herhangi bir tahlil vs yaptırmadık biz, yani dr bişey istemedi. Baktırsam iyi olacak.


ema

Herhangi bir şikayet olmadan tahlil yaptırmanın çokta doğru olduğunu söyleyemem.denizkayla

su icmeleri tabiki cok güzel ama bence kan degerlerine bir baktirin.bisiy cikicagindan diilde iciniz rahat olsun..malesef ülkemizde cocuk diyabeti aldi basini gidiyor..


zeyfe

derya yemeklere koyduğun tuz ve baharat miktarı nasıl? Onlar da susatır. Bizim doktorumuz muayenede gerek görmediyse asla tahlil yapmaz. Bir yaşında söylemiştim de kan tahlili yapalım mı diye o da çevrenin baskısıyla hani :( "hiç gerek görmüyorum, boşu boşuna çocuğun canını yakmaya ne gerek var" demişti. 

 Yine de için rahat etsin diye ilk kontrolünüzde doktorunuza danışabilirsin.

 Biz de çocuklar kadar koşup oynasak, koltuklara, pencerelere tırmansak litrelerce su içeriz herhalde :)


opposition

yani bir yaşiında kan sayımı falan yapılması gerekiyordu ya, demir ilacını ona göre bırakmıştık, birtek ozaman tahlil yaptırdık, şu anda da hemen hemen aynı şeyleri, yemelerine rağmen Cem in kilosu Efe ye göre düşük, bir de elleri ve ayakları hep terli olduğundan Cem e bir baktırmak istiyorum.


opposition

yemeklerim tuzlu değildir, yani sanmıyorum :)


yesimk

bence ölçmeyi dene bir de istersen. fazla mı değil mi o zaman daha net ortayaçıkar. korkacak bir durum yoktur sanıyorum. yani ihtiyacı kadar içtiklerini düşünüyorum. çok hareketlilerse ter yoluyla su kaybediyor olabilirler.


Cevaplamak için Üye ol