Nötropeni için hematolog ve enfeksiyon & immunoloji uzmanı önerisi

baliko soruyor: 6

Merhaba,

2.5 yaşındaki kızımın basit bir şikayeti ile yapılan kan sayımında nötropenisi olduğu (kanda bakteri ve enfeksiyonlarla mücadele eden tipteki akyuvar sayısının düşüklüğü olarak özetleyebilirim) belirlendi. Birçok etkene bağlı gelişebilecek bu rahatsızlık bir sonuç aslında, sebebin ne olduğunu bulmaya çalışıyoruz. İstanbul'da yaşıyoruz ve bu süreçte 3 hematolog 1 de immunolog hekim ile görüştük. Hepsinin kendine göre artı ve eksileri var ama fazla bir ortak payda yok, bir görüş gerekirse birçok görüş daha almakta sakınca görmüyoruz. Bu arada fazla vaktim olmadığı için özetle bunları yazıyorum ama bu süreçte yaşadığımız endişe ve üzüntü benim kalbimde saklı kalsın, çoğunuz anne babasınız beni zaten anlarsınız, o kısımlara değinmiyorum.

İstanbul'da tanı süreci çetrefilli olan bu durum için başvurabileceğimiz Çocuk Hematoloji & Onkoloji uzmanı ve Çocuk İmmunoloji uzmanı (allerji ve enfeksiyon uzmanı diye de geçebiliyor ama bağışıklık sistemi ile ilgili başvurmak istiyoruz) önerilerinize çok ihtiyacımız var. Özellikle kendinizin veya bir yakınınızın tedavi süreçlerinde yer almış deneyimi ile refere edebileceğiniz hekimler olursa çok seviniriz. Bizim gittiklerimizi de öneriyor olabilirsiniz, sakıncası yok devam ediyoruz onlarla da yolumuza aslında ama etik bulmadığım için ben isim vermeyeceğim, o nedenle öneriler için peşinen çok teşekkürler.

Hepinize evlatlarınızla sağlıklı, mutlu günler & iyi bayramlar diliyorum...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


deniss

http://www.bebegimveuzmanim.com/video/prof-dr-fugen-cullu/


alerji ile ilgili duyduğum en iyi doktor Fügen hanım, belki gitmişsinizdir ama yine de yazmak istedim. çok çok geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda sebebi ve çaresi bulunur, kalbinizde sakladığınız acı da en kısa zamanda diner inşallah, sevgiler


atakuzu

Biz İmmünoloji anlamında nerin hocaya gittik kibrista. Aslen Marmara univ.nin hocası. Ahmet Akçay onun öğrencisi diye biliyorum.alana hakim. Bir kaç alanda ihtisasi var.


kurablyemm

Çapa çocuk immünoloji si en ileri nokta randevu alma zor ama imkânsız degil


zopatya

Profesör Mustafa Bakır'ı önerebilirim.enfeksiyon hastalıkları uzmanı ve çok çok iyi br dr dur.

Bnm oğlumda da bağışıklık yetmezliği vardı ama 2,5 yaşını doldurmadan geçti bu durum. Meraklanmayın bence büyüdükçe güçleniyorlar.

Pek immunolog bilmiyorum tam olarak ama bz marmara üniversitesindeki immunoloji bölümünde takip ediliyorduk. Br de esas dr umuz alerji uzmanı Prof reha cengizlier.

Prof yonca tabak ve yine alerji uzmanı akgül akpınarlı

Prof Haluk cokugras gibi isimler de methini çok duydugum dr lardır.

Fügen hn sanıyorum gastroentrolog ...

Geçmiş olsun acil şifalar


cancun

Prof. Mustafa Bakır'a mutlaka gidin derim. Her konuda yol gösterir ve yardımcı olur fikir verir. Çok iyi bir doktor. alerji ve enfeksiyon hastalıkları.


aysminay

Sevgili baliko doktor arayışındaki son durum ne acaba. Ben yeni görebildim paylaşımını. Benim bildiğim antalyada iyi bir immünolog ve hematolog var aynı hastanede çalışmıştık.Cevaplamak için Üye ol