Meme reddi

bordokareli soruyor: 3

Merhaba,

Bebeğim 3 aylık. Emme refleksi inanılmaz yüksek bir bebekti. Öyle ki emzik, parmak, el, alt dudak her şeyi emerdi. 6 gün önce grip oldu. Hala hasta öksürüyor. Balgam atmaya çalışıyor vs. Maalesef bu süre içerisinde meme emmeye ne zaman yaklaştırsam çığlık çığlığa. İlaç kullanmadığımız için de emmesi gerekiyor ki beslensin iyileşsin :( ne yapacağımı şaşırdım. Dün ve ondan önceki gün en azından biraz karnı doysun diye medela calma biberonu ile süt verdim onu emerek içti. Sanki sorun memeden emmek gibi. Emzik vs vermiyorum günlerdir tokluk hissi hissetmesin diye. Ne yapmam gerekiyor? Önerileriniz neler? O böyle yaptıkça çok üzülüyorum. Sadece uyurken emiyor geceleri ya da sabah uyandığında. Aç ve hasta olduğu için de gün içerisinde doğru dürüst uyumuyor zaten. Benzer durum yaşayan oldu mu?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


annesininnecesiii

benim kzim hasta degildi ama uc bucuk aylkken bizdede meme reddi yasadik meger buyume atagiymis. azmettim vazgecmedim o agladi ben emzirdm. azcik gogsumu sikip sut skiyordum agzna sutun tadini alnca sapir supur emyodu. alti saat emmedigni bilirim.  etraftan gelen ac olsa emer zorlama laflarini hc dinlemedm zorladim iki hafta ugrastm sonunda basardim ve eski halne dondu. doktor kontrolumuzde doktorumuza sordugumda iyiki israrci olmussun yoksa birakirdi memeyi dedi. o an anladim ki iyiki kimseyi dinlememisim iyiki kafamin dikine gitmsim kalbinizin sesini dinleyin sakin olun. sakn  siinir yapmayin onlar hissediyolar dahada inat edyolar.


babu

acaba burnu tikali mi hala? memeden emmek daha fazla ugras gerektirdigi icin burnunun tikanikligi rahatsiz edip istemiyor olabilir mi diye dusundum. 


zehrashn

Bu aylarda normal biaey her bebekte olur benim iki oglumdada oldu bi zaman sonra daha istahli olacaktir insaallahCevaplamak için Üye ol