Acıbadem Kadıköy ????

curlygreen soruyor: 10

Merhaba, 32 haftalık hamileyim doğumumu Acıbadem Kadıköy hastanesinde yapmayı planlıyorum. Daha önce burda doğum yapmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi acaba ?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


zeyzey

ben varım :)

doktorum Habibe Seyisoğlu idi. Sezaryanla (epidural - spinal anestezi ile) doğum yaptım, zira bebek iri idi ve çatı basıklığım var. Anestezi uzmanım Kutay Çolakoğlu idi.

Eşimin doğuma girmesine izin vermediler. Ben de ısrarcı olmadım. Ama o yönde bir talebiniz varsa ikna edebilirsiniz diye düşünüyorum.

çalışanlar, hemşireler süper. eleştirecek hiçbir şey bulamadım. doğumdan sonra bebekle de süper ilgileniyorlar, her gün komposto ve petibör bisküvi geliyor, yemekleri muhteşem (hiçbir lokantada o kadar lezzetli yemek yemedim :)), bebek için bir çanta veriyorlar içinde unibaby yenidoğan ıslak mendil, pampers bez, yastık, battaniye, ne arasanız var. ayrıca her gün bebeğin üstünü de değiştiriyorlar. isterseniz hastane çıkışı haricinde bebek için hiçbir şey götürmenize gerek yok. ki ona bile gerek yok.

aklıma başka bir şey gelmiyor şu an, spesifik sorunuz olursa cevaplayabilirim ama neticede %100 memnun kaldığımı söyleyebilirim. Yine doğuracak olsam orada doğururum.

Hayırlı ve sağlıklı doğumlar :)zeyzey

ayrıca hastaneden ayrılmadan evvel bebek bakım kitapçığı ve cd'si veriyorlar, uygulamalı olarak da nasıl giydireceğinizi, yıkayacağınızı vs. gösteriyorlar ve taburcu olduktan birkaç gün sonra da evde ziyaretinize geliyorlar, bebişi yıkıyorlar, tartıyorlar, vs.


zeyzey

sadece tek bir uyarım var, doğumda bebğinizin kontrollerini yapan çocuk doktoruna kanınız ısınmazsa başka bir doktora gitmekten çekinmeyin (aynı hastane için konuşuyorum).


curlygreen

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız :) Benim doktorum da Habibe Hanım ve değiştirmek istemiyorum ama Acıbadem'in ünü de pek iyi değil maalesef. Doğuma eşimin girmesi konusuna gelince fotoğrafçıyı sormak aklıma geldi ama onu sormak aklıma gelmedi nasıl olsa alırlar diye. Bir daha ki kontrolde untmadan sorayim :)


zeyzey

Acıbadem'in bazı tıbbi uygulamaları hatalı bulunuyor ve hastaneye karşı açılan davalar var, ki ben de bu davalardan birinin davacı vekili idim zamanında. ama araştırdığım kadarıyla en çok sorun acıbadem kozyatağı hastanesinde çıkıyor.

Doktorunuz Habibe Hanım'sa endişeniz azalmalı zaten. Acıbadem'in fazla masraf çıkartmasından da bahsediliyor ve ben sigortam olduğu halde bu kadar iyi muameleye herhalde yine de bi 3 bin bayılırız diyordum ama hastaneden tek kuruş ödemeden çıktık! şoktaydık! :)

bence endişelenmeyin, son günlerinizi pozitif enerjiyle ve bol bol uyuyarak geçirin. Sezaryan olacaksanız da Kutay beyi de gerçekten tavsiye ederim, operasyon boyunca, öncesinde ve sonrasında çok destek oldu heyecanımı yatıştırmak için :)zeynep_bartu

Ben de Acıbadem'de sezeryanla doğum yaptım. Doktorum dışarıdan gelen bir hocaydı ama o hastanede hep habibe hn. ile doğuma girermiş, pozitif bir dr. ama ben bebek hemşirelerinden ve doktorlarından hiç memnun kalmadım. Bir bebek nasıl emzirilir öğretemediler, her kafadan ayrı bir ses, ayrı bir teknik, sonradan oğlumun dr.u gösterdi nasıl emzireceğimi.
Otelcilik hizmetleri de fena değildi. Herhalde tekrar doğuma gitsem oraya giderim, ne de olsa artık emzirmeyi de öğrendim :) Size tavsiyem, tarzını beğendiğiniz bir hemşire olursa bebek odasından onu çağırmaktan çekinmeyin, her seferinde farklı biri gelmesin mümkünse.


curlygreen

Peki Zeyzey Habibe Hanım'ın normal doğum konusunda tavrı ne bir fikrin var mi ?


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

merbaha eski bir Acıbadem çalışanı, ve acıbadem kadıköyde normal doğum yapmış biri olarak fikrimi söylemek isterim. Acıbademdeki en çok normal doğum taraftarı doktor Baha beydir. Benim doktorum.
Habibe hanıma hamilelik öncesi rutin kontrol için gitmiştim. Kendisinde doğum yapan arkadaşlarım vardır. 1 normal 3 sezeryan.. Genelde sezeryan tercih ediyorlar. Bu sebeple ben kendisini tercih etmedim. Nedense ilk intibam çok iyi değildi.

hastanenin imkanları çok iyi. Ben personel olduğum için çok komik bir ödeme yapmıştım ama özel sigortanız varsa sorun olmaz. Hemşireler bebek bakımı emzirme eğitimi falan veriyor. Ayrıca ilk hafta eve kontrole geliyorlar. Ekstra hediyeler veriliyor. Yenidoğan çantası, bebek kıyafetleri, battaniye, ıslak mendil, göğüs pedi vs.. eğer kendinizi kötü hissederseniz bebeğe dinlenmeniz için tüm gece alabiliyorlar. Ama genelde sizinle kalmasını tavsiye ederler. Yanlız diğer arkadaşlarda belirtmiş. Bebeğe ilk bakan doktordan memnun kalmayabilirsiniz bizde öyle olmuştı sonradan değiştirdik. O gün nöbetçi doktor kim gelirse o bakıyor çünkü.. Başka sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım..Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

bu arada genel anlamda habibe hanım hakkında kötü hikaye duymadım. Fakat çalışan olduğum için tüm maceralı olayları ve mahkemelik durumları bilirim. Mesela çok yakın arkadaşımın yengesinin doğumunda içeride plasenta unutan doktor var .. Kim olduğu bende kalsın.. ve daha niceleri.. Doktorunuza güvenip aklınıza kötü şeyler getirmeyin herşey güzel olacaktır ..


Burcu

ben de Acıbadem Kadıköy de sezaryenle doğum yaptım..dr.um Tolga Ergin di..son haftalarımda  sigortamın doç. farkını ödemeyeceğini öğrenince doğumumu Belgin hn. ın gerçekleştirmesine karar verdik..çok rahat bir doğum oldu..hemen akşam kalktım yürüdüm vs..
hastane ile ilgili şöyle bir anım var..doğum gerçekleşmiş ben deli gibi bebeğimi emzirmeye çalışıyorum..ikimizde acemiyiz..meme ucunu almakta zorlanıyor.kapı iki tık tık içeri bir catering elemanı giriyor (erkek) boşları almaya geldim..bu biiir ikiii.....bi de yatağım tam kapının karşısında (hemen hemen bütün odalar öyle,suit odalar hariç ) toparlanmaya fırsatın olmuyor bile..en sonunda Halkla ilişkiler müdürünü çağırttım odama ve bu durumdan çok rahatsız olduğumu dile getirdim..bin türlü özür dilediler..onun dışında diğer arkadaşlar anlatmış zaten;yemekler çok güzeldi,hemşirelerin ilgisi de süperdi...bir daha doğum yapacak olsam tercih ederim açıkcası.. yavrunuzu sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle...Cevaplamak için Üye ol