Acıbadem Kadıköy ????

curlygreen soruyor: 8

Merhaba, 32 haftalık hamileyim doğumumu Acıbadem Kadıköy hastanesinde yapmayı planlıyorum. Daha önce burda doğum yapmış olan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi acaba ?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Tunam10

aslı_yağmur orda yapmıştı sanırım. kendisine msj atıp sorabilirsin.


balkus

Merhabalar,
Ben 5.5 ay evvel Acibadem Kadikoy de epudurial-sezaryenle dogum yaptim.Doktorum Arda Lembet sayesinde cok rahat, keyifli bir dogum yaptim.Ameliyathanede esimin de yanimda olmasi ve cevremdeki herkesin beni cok olumlu motive etmesiyle hersey cok kolay oldu.
Odam suit oldugundan sorunsuz birsekilde bebegimle vakit gecirdim, ozellikle hemsireler muhtesemdi.Dogum sonrasi kolayca yurumem icin cok cabaladilar, beni ve bebegimi nerdeyse pamuklara sardilar diyebilirim.Bir daha dogum yapacak olursam yine tercihim Acibadem Kadikoy olacaktir.Bebisinizi hayirlisi ve saglikla kucaklamaniz dilegiyle...


adakizinguncesi

Merhaba,
benimde yakın bri arkadasım orada epidural sezeryan oldu dr tolga beydi. hastaneden memnundu , yalnız suit oda da kalmak istiyorsanız gunler öncesinden rezervasyon yaptımanız gerekli tabi bu sezeryan için gerekli yoksa normal doğumda bebeğin geliş zamanı bilinmediği için bosuna odayı rezerve etmezler. ben yeditepe de dogum yaptım ama benimde şöyle ilginç anım var. evim acıbadem'e cok yakın  ve de kendi dogum doktorum yurtdısına gideceği için beklenen dogum tarihinde burda bulunamayacagını dile getirmişti. Bizde bir b planı yapıp Acıbadem'e gittik. zaten eşimin kuzeni orda hemşire , kendisi bana Baha beyi önerdi, gittik kontrol oldum , epidural-normal dogum için anestezi uzmanı ile görüştüm, odaları gördüm, dogumhaneyi gezdim, hemşiler çok yardımcı oldular. sizde gidip dogumhaneyi, dogumun nasıl olucagını , odaları mutlaka görün konusun. fiyatları aldık özel saglık sigortam oldugu için ve de normal dogum beklediğim için zaten çok bir fark kalmıyoru bize . tum bunlaru cuma günü  yaptık. Baha bey  20nisan son tarih demişti, nst 2 gune kadar gelir gibi gözüküyordu ,  o zaman doğursaydım acıbademde dogum yapacaktım ama kızım 18 nisan 39+5de gelmeyi tercih etti ve de kendi doktorum türkiyede olduğu için yediteeye gittim. ama keske acıbademe gitseydim çünkü doktorum gece muayeneden sonra evine gitti ve sabah dogumuma uyuyakaldığı için gelemedi .. vs vs vs ...

sonucda Acıbademde ilgi alaka süper , ama haklarınızı sonuna kadar öğrenin odaları gezin, eşin fotografcının girişini netleştirin. Arkadasımın dogumunda videoya sezeryan esnasında odada bulunan ekipten biri çekmişti, eşide ordaydı...

Kolay bir dogum geçirmeniz dileğimle...


zeyzey

Habibe Hanım'ın normal doğum konusundaki tavrından emin değilim. normal doğum videoları izledikten sonra doğurmayı istememek- bebiş mümkünse içimde kalsın öylece deme noktasına geldiğim için açıkçası zaten sezaryan istyiordum. ama hamileliğimin başında elbette normal doğumdan başka bir şey düşünmüyordum ve Habibe Hanım'ın vaktinde yıllarca Zeynep Kamil'de çalışmış olması bana normal doğum taraftarı olduğu şeklinde bir intiba bırakmıştı.

öyle ya da böyle,
hayırlı doğumlar :)zeyzey

bir de benim oğlanın kafası oldukça büyüktü - hala da büyük. 3900 doğdu ve çatı muayenesinde ben bile basıklığa kani oldum. o yüzden bendeki sezaryen kararının normal olduğunu düşünüyorum.


curlygreen

Herkese yardımları için teşekkür ederim genel anlamda herkes memnun sanirim, çoçuk doktoru gibi ayrıntıları da bebek geldikten sonra tekrar gozden geciricem artik :)


Basak

Ben de Acıbadem Kadıköy' de sezeryanla doğum yaptım. Benim doktorumda dışardan geldi. Hamilelik takiplerimi de yapan aslen Zeynep Kamil' de çalışan bir doktordu. Hastaneden de, hizmetlerden de çok memnun kaldım. Aslında benden önce yazan arkadaşlar yazılabilecek herşeyi yazmış zaten. Özellikle yeni doğan hemşirelerinden çok memnun kalmıştık. Daima güleryüzlü ve sevgi dolu yaklaştılar. Anneyi rahatlatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Saat başı kontrollleri ve bebek bakımı haricinde de, çağırdığımızda hiç bekletmeden hemen odaya bir hemşire mutlaka geliyordu. Açıkçası orada kaldığımız sürece hiçbir şikayetim olmadı. Daha önce yazıldığı gibi, bebişin hastane çıkışı dışında, bebek ile ilgli yanınızda hiçbir şey götürmenize gerek kalmıyor. Biz bebeğime de ayrı çanta hazırlamıştık ama hiçbir şey gerekmedi. Hastaneden kaldığımız sürece bez, tulum, badi, battaniye vs. herşeyi onlar verdi. Emzirme, bebğin günlük bakımı, yıkanması konusunda eğtim vermişlerdi. Birkaç gün sonra bir hemşire bizi evde ziyeret etti, kilo ve boy ölçümü yaptı. Kısacası tüm personel ilgili ve yardımseverdi. Çocuk doktoru konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum. Hastaneden çıkmadan önce kalça ultrasonu, işitme testi, aşı ve ilk kontrol randevusu verdikleri için 1 aylıkken yine Acıbadem' e gitmiştik. İlk doğduğu günler ilgilenen çocuk doktoru muayene etmişti. Ancak bize hiç güven vermediği için daha sonra kendimize yeni bir çocuk doktoru aramıştık.


ikiprens

bende kadıköy acıbademde sezeryanla dogum yaptım doktorum Deniz Gökalp'ti.
hastaneden çok memnun kaldım herhangi bir olumsuzluk yaşamadım özellikle yenidoğan hemsireleri çok ilgili güleryüzlü ve çok yardımcıydılar.
hastaneden çıktıktan sonra ev ziyaretleri ve bebeğe hediyeleri oldukça başarılı:)
ilk baslarda Acıbadem ile ilgili çok şüphelerim vardı ama dogum da ve sonrası bakımda hiçbir sorun yaşamadım kadın doğum konusunda güvenilir bir hastane olduğunu düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol