Doğum sigortası

zeyneb soruyor: 10

Kızıma hamileliğimde ve doğumda tüm masrafları biz karşıladık. Eğer ikinci kere hamile kalırsam sigortam karşılasın isterim. Doğumu ve hamilelik masraflarını en iyi karşılayan hangi sigortadır acaba? Pek çok sigorta şirketi var ve o minik minik sigorta poliçelerinin içerisinde çok şey gizli. Ve genel olarak da yatarak ve ayakta en yüksek oranda masrafları karşılayan ve problem çıkarmayan hangi sigorta şirketini tavsiye edersiniz?

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


Gulusoy

allianz ı kesinlikle tavsiye etmem, sadece uzman doktor ücreti ödüyorlar ve doktorunuz doçent, prof v.s. ise farkı siz ödemek durumundasınız. doğum da aynı şekilde..


Oslem

Zeynep'cim aslında hemen hemen birbirlerinin aynısı... Genelde doğumun tamamını, mutad kontrollerin de % 80'nini karşılıyorlar... Benim için iki önemli kriter var... 1.si nerelerle anlaşmalı olduğu, ikincisi limitin ne olduğu... Ne kadar az pirim karşılığı ne kadar çok hizmet alabildiğin... Bir de bazı sigorta şirketleri trafikte, bazıları sağlıkta daha önde... Ben doğum için 1 yıl öncesi Anadolu sigortadan yaptırdım sigortamı... İlk yıl kullanamadığın için doğum limitini ekonomik başlatıp, ikinci artırdım... Doğumdan sonra da kızımı sigortaladım... Ama bu yıl Ak sigortaya geçtik... Ödediğim prim karşılığı limitim çok daha fazla... Bir de Demir'in iyi olduğunu duymuştum... Sanırımoldukça ciddi bir doğum limiti de var:)


rabbit

bence dikkat edilmesi gereken en önemli şey hamilelikteki kontrol ve tahlillerin doğum limitinden harcanıp harcanmaması, eğer doğum limitinden harcanırsa, doğuma kadar limit bitiyor:(( Arkadasım limiti bittiği için 8 milyar sezeryan parasını cebinden ödemek zorunda kaldı...


handey

benim işyerinden yapı kredi sigortam vardı fakat doğum teminatı 3.000 tl idi.hamilelikte bu limit bitiyor ve doğuma birşey kalmıyor.biz aynı işyerinden 4-5 arkadaş allianz dan yatarak sınırsız yaptırdık.hamile kalmadan 5 ay önce ödemeye başladık ve dğumda yattığımda 1 kuruş para ödemedim,doktor parası da dahil. amerikan hastanesinde yaptım ve hamileliğimde de bir kaç sefer yattım hastanede aynı sigorta ödedi.yapı krediyi muayenede kullandım.allianz sigortada yatarak sınırsız tedavi paketi.toplam 3.000 lira gibi birşey ödedim 3 yılda,14.000 tl ye doğum yaptım.benim gibi birkaç arkadaşım aynı şeyi uyguladı ama bizim sigortayı yapan arkadaş çok iyi tavsiye ederim.sevgiler


nesejoy

sigortayi yaptiracagin acenta cok onemli. bir de sigortanin hamilelikten ne kadar once basladigina dikkat etmelisin. bazilarinda bu sure 6 ay bazilarinda 1 yil.

ben ergo isvicre+allianz ve yapi krediden olusan uclu bir paket yaptirmistim.  3unun de limitleri belli bir oranda tutuluyor o yuzden toplam primler bir tanesinde yaptiracagindan daha ucuz oluyor.Ayliz

Merhaba Neşe Hanım,

Doğumda üç sigorta poliçenizi de birlikte kullanabildiniz mi?


nesejoy


kullandim
ergo isvicreyi dogum oncesi kullandim, kalan limitini doguma aktardim, allianzi dogum esnasinda, yapikrediyi dogum+ dogum sonrasi( kizimin sarilik tedavisinin bir kisminda)


nesejoy


kullandim
ergo isvicreyi dogum oncesi kullandim, kalan limitini doguma aktardim, allianzi dogum esnasinda, yapikrediyi dogum+ dogum sonrasi( kizimin sarilik tedavisinin bir kisminda)zeyneb

Çok karışık geldi bana bu işler. Ben sanırım muayenelerimi (il dışında) bir hastane değil de özel bir doktorda yapacağım. Yani benim doktora ödeyeceğim parayı bana geri ödesin isterim. Doğumda da hastane + doktor. Zor bir kombinasyon mu?

Allianz hem tavsiye edilmiş hem de yerilmiş?

Kesinlikle sigorta yaptıracağım. O paraları bir daha ödemek isteyeceğimi sanmıyorum. :(


nesejoy

hastane olmasi sart degil. benim dokorum da anlasmali kurum diildi. geri odeme yapiyorlar.

acenta cok onemli. iyi bir acenta en dogrsuna yonlendirecektir. 
istersen acenta onerisinde bulunabilirim.Cevaplamak için Üye ol