Doğum sigortası

zeyneb soruyor: 10

Kızıma hamileliğimde ve doğumda tüm masrafları biz karşıladık. Eğer ikinci kere hamile kalırsam sigortam karşılasın isterim. Doğumu ve hamilelik masraflarını en iyi karşılayan hangi sigortadır acaba? Pek çok sigorta şirketi var ve o minik minik sigorta poliçelerinin içerisinde çok şey gizli. Ve genel olarak da yatarak ve ayakta en yüksek oranda masrafları karşılayan ve problem çıkarmayan hangi sigorta şirketini tavsiye edersiniz?

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


Zelal_

Bence fark profesör olup olmamaktan kaynaklanmıyor zaten, yani bizim hastanemiz de anlaşmalı hastaneydi, doktorumuz hastanenin doktoru olmasına karşın, karşılaştığımız bu istisnai durumla ilgili Allianz yetkililerinin açıklaması, "Namık hocayı henüz anlaşmaya ikna edemedik" şeklinde olmuştu. Yani yine profesör olan diğer doktora gitseydik, bu fark olmayacaktı. Bu arada evet geri ödeme gayet hızlı Allianzda bizde de 3 iş günü içinde hesaba transfer yapıldı hep.


burcukorpe

gulusoyun bir cevabı olmuş da...sadece uzman dr'u ödüyor, prof'u ödemiyor diye...ona istinaden belirtmiştim prof diye...


Zelal_

Yok bende o açıdan söyledim zaten, belki de ilk kelimem "bence de" olmaylıydı :) Kendi yazımdan profesör olduğu için ödenmediği anlaşılmasın, yanlış bilgi vermiş olmayayım diye ilaveten açıkladım... En kötü kuyumdur kısa ve öz cümleler kuramamak...


CIGDEM

Ergo İsviçre Sigorta başlangıcım Temmuz 2007 ve Mayıs 2008 yılında Doğumumu Ergo İsviçre ile Memorial Hastanesi'nde yaptım.
Çook memnun kalmıştım, Tüm dr kontrollerimizi ve testlerin %80 ini , doğumun ise %100 ünü karşıladı(Epidural Sezeryan fiyatı o sırada hastanede 7 000tl civarıydı )
Ergo İsviçre Sigorta da o sırada şu Doğum paketleri mevcuttu;
1Amerikan hastanesi paketi2Memorial hastanesi paketi3Alman Hastanesi 4.10.000TL lik paket
bunlar hatırladıklarım
4 ay hamile kalmama şartı vardı dolayısıyla en az 2 poliçe yaptırmak zorunda kalınıyordu.ilk yıl 900 tl , 2.yıl 800 tl ödedik ve kat be kat karşılığını aldık. o nedenle çokkk memnun kaldım
ama o sırada acenteden görüştüğümüz kişi artık bu poliçelerin kalktığını çünkü sigorta firmalarına bu uygulamaların çok yük getirdiğini belirtmişti.Zaten bizden sonra, bizle başlayıp 3. poliçe zamanı hamile kalabilen bir arkadaşımıza baya zorluk çıkardılar.Lİmit belirlediler ve onun üstünü arkadaşımız kendi karşılamak zorunda kaldı.o zaman bizim için çok büyük şans olmuştu. Doğum paketi tabiki çocuğa karışmıyor onun içinde doğduğu gün işlemleri başlatıp sigortalı olmasını sağlamak gerekli.bir diğer şansımızda Şirketimiz Acıbadem sigorta ile anlaşmalıydı ve kızımız doğduğu gün sigorta işlemlerini de hallettik.Acıbadem Sigorta da kızımızın doğum masraflarını yatarak teminatından %100 karşıladı ve tam  dört ayağımız üzerine düştük.
Bu seferki hamileliğimde ,biraz da sürpriz olduğu için hiçbir sigortamız yok ve trink parayı ödüyorum %100 hiçbir indirim olmadan ve çok zormuş.o tahlil bu tahlil dr kontrolleri derken çok masraflı oluyor.


CIGDEM

ha bir de Acente olayına bende karşıyım, genel merkez her zaman daha iyi . Bizzat yaşadımegis

Merhaba,
Çok zaman geçmiş sorunun üzerinden ama ben de kendi deneyimimi paylaşmak istedim.
Benim işyerimdem Allianz sigortam var, her türlü ayakta tedaviyi hamilelikle ilgili olanlar da dahil %80 karşılıyor. Ancak doğum teminatı olmadığı için hamile kalmadan önce yatrak teminatlı bireysel sigorta yaptırdım. Allianz'dan genel olarak memnunum hamilelik takibimle ilgili bütün giderleri sadece %20 oranında ödüyorum. Ayrıntılı ultrason için başka bir profesöre gitim Acıbademde onu bile karşıladı. Ancak doğum sınırsız olmasına rağmen bebek paketini ödemiyor. (Bu da acıbadem hastanesinde 850 liraymış)
Şirketimin anlaşması gereği bebeği doğduğu gün itibariyle sigorta kapsamına alabililiyoruz ama bebek paketi doğumdan sonra yapılan rutin kontroller olduğu için onu gene karşılamıyormuş. Bunu karşılayan sigorta şirketleri var, mesela Acıbadem bu konuda çok daha iyi,  daha önce araştırmak aklıma gelmemişti. Bir de allianzla ilgili hayalkırıklığım sigorta primleriyle ilgili oldu, hasarsızlık indirimi olmasına rağmen 2.sene primlere çok zam geldiği için düşündüğümden daha yüksek bir prim ödedim. Halbuki acente 2.sene daha uygun olacağını söylemişti bana başta. Bu yüzden doğru yönlendirecek bir acente önemli.


buraksigorta

Allianz Sağlık Sigortaları hakkında hertürlü sorunuz için info@buraksigorta.com yada www.buraksigorta.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.


sabremre

merhaba,

benim de allianz sigortam var doğum teminatlı. poliçem optimum. poliçede doğum anlaşmalı kurumlarda %100 karşılanırken anlaşmalı olmayan kurumda geçersiz olduğu yazıyor. 33 haftadayım ve hastane araştırıyorum. anlaşmalı bir hastanede doğum yapacağım ancak doktorum dışardan. bu durumda hasatne masrafları allianz tarafından karşılanacak ama doktorumun ücretini karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum. bu konuda yardım istiyorum. teşekkürler....eysaneysane

merhabalar zeynep


ben ankarada ikamet ediyorum. geçenlerde bir doğum sigortası satın aldım. doğumumu medicana hastanesinde yapmaya karar verdim. şuan 5 aylık hamileyim ve hamileyken yapılan tetkik ve testler ile birlikte satın aldım doğum paketimi. ayrıca benim satın aldığım yerdeki arkadaşlar çok yardımcı oldular bana bu konuda. gerçekten çok bilgili ve konuyla fazlasıyla ilgililer. istanbulda yaşayanlar için de uygun paketler olduğunu söylediler, istanbulda yaşayan akrabam için de bu paketin aynısını almayı düşünüyoruz. şu gönderdiğim adresten incelersen paketleri arkadaşlar yardımcı olacaklardır. ben paket 2 yi satın aldım. hastane fiyatlarıyla karşılaştırdığımda gayet uygun fiyatları sende düşünebilirsin bu paketi. https://www.sagliksigortalari.net/sigorta-paketleri/dogum-sigortasi/


halbuse

Merhaba, güncellenmesi açısından son tavsiyelerine neler acaba ben gelecek sene içerisinde hamile kalmak istiyorum, ne zaman hangi sigortayı önerirsiniz? İlk doğumumu sigortasız yaptımCevaplamak için Üye ol