Nerde doğursam?

prophetic soruyor: 10

Herkese selamlar bayanlar. Gerçekten zor durumdayım ve belki kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olursunuz diye umuyorum.

36. haftamın içindeyim yani doğumum çok yakın. Hamileliğimin başından beri Fulya Dora Hospital'a devam ediyordum. Hastaneden ve doktorumdan memnundum. Ama ne yazık ki doktorum hastane değiştirmeye karar verdi :( Önce doktor çok da önemli değil hastane daha önemli gibi düşünüp Dora Hospital'a devam etmeye karar verdim. Rutin kontrol günümde kalktım gittim hastaneye ama o da ne? Karşımda inanılmaz sinir bozucu bir kadın vardı. Yeni doktor hem bir bayan, hem de hamile psikolojisiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir insandı. Bana 32. haftama kadar asla duymadığım bebekle ve benle ilgili problemleri sarılayıp bir sürü ilaç verdi. Hastaneden çıktığımda hüngür hüngür ağlıyordum tahmin edersiniz ki...

Kendi doktorum henüz yeni hastanesinde işe başlamadığı için Bahçelievler Medical Park Hastanesine koştum hemen. Ordaki doktor çok iyi ve ilgiliydi. Hastaneyi de genel olarak beğendim. Ama kendi doktorumla devam etmenin daha doğru olacağına karar verdim.

Daha sonra doktorumun gittiği hastane kesinleşti: Hizmet Hastanesi. Bir defa gitmeme rağmen hastaneyi kesinlikle beğenmedim, çok eski yıkık dökük göründü gözüme.

Kısacası şu an napcağımı şaşırmış vaziyetteyim: Kendi doktoruma emanet ama beğenmediğim bir hastanede mi, yoksa bir sefer görmeme rağmen hem doktorunu hem hastanesini beğendiğim bir hastanede mi doğum yapmalıyım? Hizmet ya da Medical Park Hastanelerinde doğum yapan var mı? Yardımcı olur musunuz?

Bu soruyu cevapla


55 Cevap


Yasemina

Doktorumun anlaşmalı oldugu, pek de ahım sahım olmayan SGK anlasmalı bir hastanede dogum yaptım. Hatta Zeynep kamıl'de yapmak istiyordum (Dr. orada calısıyor) kendisi bana bebek enfeksiyon kaparsa, ben o riski almak istemem dedi.

Doktorum o hastanenin bas hekiminin ahbabı oldugu icin sozu gecen, tanınan bir kisi. Hastane oldukca ilgiliydi (ama benim beklentim zaten cok yuksek degildi). Onem sırası bana gore: 1. doktor 2. anestezi uzmanı 3. hastane. Hatta daha iyisi, doktorun  guvendigi, bildigi bir anestezi uzamanını kendisinin getirebilmesi.

Cocuk doktoru konusunda bende sizdeki gibi doktor baska hastaneye gitti aniden, doktora cok bayılmıyorum ama saglam bir durusu var, taa onun icin Sarigazi'ye gidiyoruz, deli gibi yol...


prophetic

Ama Yasemn anestezi uzmanının iyisini kötüsünü nerden anlayabilirim ki ? Ayrıca normal doğum düşünüyorumi şimdilik herşey yolunda olduğu için normal görünüyor. Anesteziyle hiç işim olmayadabilir, epidural istersem gerekedebilir.. Kafam gerçekten karışık..


Yasemina

normal dusunuyorsan anestezi uzmanı secenegini eleyebilirsin rahatlıkla. Yolun basından beri seni ilk doktorun tanıyor, bana kalsa onun oldugu hastaneye giderdim. Ozellikle son hafta takipleri daha kritik, seni yeni yeni tanımaya baslayan bir insanla icin tam rahat etmeyebilir. Tabii ki sen kararı vereceksin.


ritalar

durumuna gerçekten üzüldüm prorpcum... basından beri beraber oldugun dr unu 1 arasan ve su kaygılarını aynen paylaşsan... hani hast yi begenmedim v.s.   ondan gelecek tepkiye göre baska dr bakarsın ...  

umarım en kısa zamanda cozersin sorununu...


perihan

İki arkadaşım ve arkadaşımın eltisi sezeryan doğumlarını, patronum ameliyatını Hizmet Hastanesinde yaptı, dördü de memnunlar. Siz doktorunuzla başka hastanede doğum yapmak üzere konuştunuz mu? Benim devam ettiğim doktorum da dört yıl evvel Hizmet Hastanesinde çalışıyordu, temizlik ve anestezistlerine güveniyordu o zamanlar. Şimdilerde mali olarak sıkıntıdalar, o kadarından haberdarım. Medical Parktaki anestezi uzmanının da iyi mi kötü mü olduğunu anlayamazsınız, doktorunuza güveneceksiniz bu konuda.denizumut

Merhaba prophetic,
Ben ilk doğumumu emekli sandığı güvencem ve güvenilir olması nedeni ile Çapa Tıp Fak. yaptım. Gerçekten güvende hissettim kendimi. İkinci hamilelliğimin sonlarındayım. Arkadaşım olan bir doktora kontrollere gidip doğumumu yine Çapa da yapacağım. Üstelik kim nöbetçi ise o yapacak. Yani doktor açısından bilinmezlik var ama kurumsal güvenilirlik benim için önemli. Bence önce kurumsal güvenilirlik. Çok ünlü hastanelerde anestezist bulmak mümkün değil, küvez sayısı önemli, yeni doğan ünitesi ya da en azından kapıda tam teşekküllü ambulans vs. Yukarda sıraladıklarım sadece tedbir amaçlı. Hiçbirine ihtiyaç olmayabilir. Bunları sorgulayın derim. Konfor ve kozmetikten ziyade tıbbi açıdan güvenilir olmasını sorgulayın. Ayrıca siz hastaneyi seçebilir ve kontrollerinizi yapan doktora o hastanede doğum yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Yani hastanenein teknik imkanlarını kullanıp doktorunuzu fark ücreti ödeyerek doğum yapabilirsiniz. Bunu da bir araştırın. Çok endişelenmeden hamileliğinizin tadını çıkarmayı unutmayın.. Güzel bir hamilelik ve doğum geçirmenizi diliyorum


rabbit

Benim birçok  arkadaşım hizmet hastanesinde doğum yaptı hepsi de çok memnun kaldı, sorun yaşayan duymadım


prophetic

Durum şu ki doktoruma söyledim bu kaygılarımı ve cevabı Dora'daki kaliteyı hiçbir hastanede bulamayız tabi ki sonuçta orası 2009 aralıkta açılmıştı oldu.. Aynı kaliteyi ancak Acıbademde ya da Amerikanda bulabilirsin dedi ki bahsettiği hastanelerin normal doğum ücreti 8000-9000 tl cıvarı :)

Baska hastaneye gelebilmesi durumunu da konuştum, ancak gelemeyeceğini, gelebilcek olsa dahi normal doğurcağım için bunun mümkün olmadığını söyledi.

Yani Hizmet hastanesinin iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz cidden? Eşim de artık bu saatten sonra hastane çok öenmli değil, ultrason kötü olsa kaç yazar, zaten doğurmak üzeresin ne önemi var ki diyor.. Ama içime sinmesi de öenmli değil mi bayanlar, doğum bu ya :(prophetic

Denizumut sen de işalla kuzuna sağlıkla güzellikle kavuşursun...
Hizmet hastanesinde yeterlı küvez, yenı dogan yogun bakımı hepsı var, ona zaten en basta bakıyorum. Ama bugun bır forumda okuduguma gore de bebegı kuveze konan bır anneye 17000 tl hesap cıkarmıslar mesela, gunluk 1500 tl kuvez parası almıslar.. Ne dusuncegımı napcagımı şaşırmış vazıyetteyım arkadaslar. Maddi olarak da manevi olarak da uygun bir hastane olsun istiyorum.


EmineKartal

Ben Bahçelievler MedicalPark Hastanesi'nde yaptim dogumumu. doktorum Emine Ergül'dü. normal dogum yaptim.
Hastaneden, dogumhaneden, ebelerden, hemsirelerden, doktorumdan her şeyden memnun kaldim.
Ki dogumum öncesinde erken dogum riski geçirmistim, o zaman da çok güzel ilgilendiler.
Anestezi uzmani, ameliyathane hakkinda falan hiçbir bilgim yok maalesef.
Emine hanimla hiçbir zaman sezeyandan bahsetmedik. 41. haftamda oldugum bebek de büyümüs oldugu halde yine de hiç sezeryan demedi. Dogum için 41. haftanin da bitmesini bekledi, daha fazla beklemeyelim dedi, çünkü bebek hala yukaridaydi ve kiloluydu, onun için suni sanci için gün verdi. O gün tüm gün sanci odasindaydim, yanimdan iki kisi sezeryana alindi, ben bekledim ve aksamina dogum yaptim.
Sonrasinda o aksam ve sonraki gün ögelene kadar hastanedeydim hem kat hemsireleri hem de doktorum ilgilendiler, hiçbir aksaklikla karsilasmadim. gece boyunca bebek de yanimizdaydi, baska bir odada degildi yani.

sizin için en dogru karari verirsiniz umarim. rahat bir dogum, hayirli bir evlat dilerim.Cevaplamak için Üye ol