Nerde doğursam?

prophetic soruyor: 10

Herkese selamlar bayanlar. Gerçekten zor durumdayım ve belki kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olursunuz diye umuyorum.

36. haftamın içindeyim yani doğumum çok yakın. Hamileliğimin başından beri Fulya Dora Hospital'a devam ediyordum. Hastaneden ve doktorumdan memnundum. Ama ne yazık ki doktorum hastane değiştirmeye karar verdi :( Önce doktor çok da önemli değil hastane daha önemli gibi düşünüp Dora Hospital'a devam etmeye karar verdim. Rutin kontrol günümde kalktım gittim hastaneye ama o da ne? Karşımda inanılmaz sinir bozucu bir kadın vardı. Yeni doktor hem bir bayan, hem de hamile psikolojisiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir insandı. Bana 32. haftama kadar asla duymadığım bebekle ve benle ilgili problemleri sarılayıp bir sürü ilaç verdi. Hastaneden çıktığımda hüngür hüngür ağlıyordum tahmin edersiniz ki...

Kendi doktorum henüz yeni hastanesinde işe başlamadığı için Bahçelievler Medical Park Hastanesine koştum hemen. Ordaki doktor çok iyi ve ilgiliydi. Hastaneyi de genel olarak beğendim. Ama kendi doktorumla devam etmenin daha doğru olacağına karar verdim.

Daha sonra doktorumun gittiği hastane kesinleşti: Hizmet Hastanesi. Bir defa gitmeme rağmen hastaneyi kesinlikle beğenmedim, çok eski yıkık dökük göründü gözüme.

Kısacası şu an napcağımı şaşırmış vaziyetteyim: Kendi doktoruma emanet ama beğenmediğim bir hastanede mi, yoksa bir sefer görmeme rağmen hem doktorunu hem hastanesini beğendiğim bir hastanede mi doğum yapmalıyım? Hizmet ya da Medical Park Hastanelerinde doğum yapan var mı? Yardımcı olur musunuz?

Bu soruyu cevapla


55 Cevap


perihan

Maddi olarak baktığınız zaman Medical Park Hizmet Hastanesinin iki katı fiyat vermişti bana, hamileliğimin başında araştırmıştım. Eğer ki ekstra bir durum olursa kendinizi devlet hastanesine sevk ettirin, bu sizin hakkınız.


prophetic

İyi dilekleriniz için tesekkurler kızlar, ben bu cocugu doguramadna bu ıslerle ugrasıp dokuz doguruyorum zaten :)

Perihan fıyatları nerdeyse aynı ıkısının, 300-500 farkedıyor, gozden cıkarılamayacak bır meblag degıl. Sen acıl bır durumda yanı devlet hastanesıne gecıs yaptır dıosun, bebek kuvezıyle ılgılı soyledıklerıme ıstınaden heralde... Aklımda bulunsun mutlaka, boyle bı ımkanım oldugunu bılmıodum..


perihan

Yaz başında araştırdığımda maksimum 1300 TL demişlerdi sezeryanla doğuma, Medical Park 2500-3000 arası fiyat vermişti. Şimdiki fiyatları nasıl?


prophetic

Normal ıstıyorum ben. Hizmet 1750, medical park 2000.. epıdural olursa ıkısıne de +500 gıbı bısı eklenıo..


perihan

İnşallah dilediğiniz gibi doğum yaparsınız, sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Ama garantisi yok biliyorsunuz, ben o yüzden ikisinin de fiyatını almıştım, hem sezeryan, hem normal ve çok daha düşük fiyat vermişti Hizmet, epey değişmiş demek ki fiyatlar.prophetic

Burcu işalla tabı 2 hafta daha sıkarsa dişini zaten bir problemimiz olmayacak ama yine de herşeyi düşünmeliyim enine boyuna. İstanbuldaki devlet hastanelerine güvenmiyorum hiç, Ankarada olsam gözümü kırpmadan Hacettepede dogururdum ama burası fazla kalabalık. Özelde dogurmaya mecburum. Özel saglık sıgortam olmadıgı ıcınde bellı bır lımıtımız var ne yazık kı.


yuksel_

merhaba, çok yakın 2 arkadaşım Hizmet hastanesinde doğum yaptı, hiç bir sorun yaşamadılar, biz çocuk doktoru için Rüya 1,5 yaşına gelene kadar hep Hizmet'e gittik ve memnunduk. Bence Hizmette doğum yapmaktan hiç çekinmeyin, hele ki sizi 8 aydır takip etmiş doktorunuz da orada çalışıyor ise, korkmanıza gerek yok diye düşünüyorum.


prophetic

Burda hiç kötü yorum yapan olmadı Hızmet hakkında galıba orda dogurcam sonunda...ikicocukannesi

yenidogan yogun bakım unitesi olmasına dikkat edin,
uzun uzadıya okuyamadım diger cevapları,
en onemli kriteriniz bu olsun derim ben.

kimse yazmadıysa ben hatırlatayım dedim.


ikicocukannesi

not : yine cevapları okumadan yazıyorum,
mukerrerlik varsa affola,

kızım mpark hastanesinde dogdu,
yogun bakımından faydalandık,
biz memnun kaldık.Cevaplamak için Üye ol