Nerde doğursam?

prophetic soruyor: 10

Herkese selamlar bayanlar. Gerçekten zor durumdayım ve belki kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olursunuz diye umuyorum.

36. haftamın içindeyim yani doğumum çok yakın. Hamileliğimin başından beri Fulya Dora Hospital'a devam ediyordum. Hastaneden ve doktorumdan memnundum. Ama ne yazık ki doktorum hastane değiştirmeye karar verdi :( Önce doktor çok da önemli değil hastane daha önemli gibi düşünüp Dora Hospital'a devam etmeye karar verdim. Rutin kontrol günümde kalktım gittim hastaneye ama o da ne? Karşımda inanılmaz sinir bozucu bir kadın vardı. Yeni doktor hem bir bayan, hem de hamile psikolojisiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir insandı. Bana 32. haftama kadar asla duymadığım bebekle ve benle ilgili problemleri sarılayıp bir sürü ilaç verdi. Hastaneden çıktığımda hüngür hüngür ağlıyordum tahmin edersiniz ki...

Kendi doktorum henüz yeni hastanesinde işe başlamadığı için Bahçelievler Medical Park Hastanesine koştum hemen. Ordaki doktor çok iyi ve ilgiliydi. Hastaneyi de genel olarak beğendim. Ama kendi doktorumla devam etmenin daha doğru olacağına karar verdim.

Daha sonra doktorumun gittiği hastane kesinleşti: Hizmet Hastanesi. Bir defa gitmeme rağmen hastaneyi kesinlikle beğenmedim, çok eski yıkık dökük göründü gözüme.

Kısacası şu an napcağımı şaşırmış vaziyetteyim: Kendi doktoruma emanet ama beğenmediğim bir hastanede mi, yoksa bir sefer görmeme rağmen hem doktorunu hem hastanesini beğendiğim bir hastanede mi doğum yapmalıyım? Hizmet ya da Medical Park Hastanelerinde doğum yapan var mı? Yardımcı olur musunuz?

Bu soruyu cevapla


55 Cevap


prophetic

Önemli değil :) Allah bağışlasın..
Yogun bakım ıkısınde de var.. Medıcal Parkta doktorunuz kımdı pekı? Suat bey mı?


ikicocukannesi

tesekkur ederim,
size de saglıkla keyifle bir dogum dilerim,
sorunsuz...

yok yok ben bursa'dayım.

kızım mparkta oglusum acıbademde dogdular. dogumlarıma gebeligimi takip eden iki dr'da girdi. biri armagan ulubas idi, bursa tup bebek merkezinden, -ekibini tasıdı hastaneye- digeri de zaten ekibi hastanede olan ahmet yılmaz idi.

eger yogun bakım olmasaydı, bilemiyorum allah korusun!
akcigerleri gelismemis ve enfekte olmus amniyo sıvısını yutmustu kızım,
dusunmesi bile feci!


prophetic

allah korumuş..  hiç kimse öyle problemlerle karsılasmak ıstemıyor tabı ama hayatın gercegı bunlar, hepımızın basına gelebılır..

yogun bakımlarını ve kuvez sayılarını vs daha detaylı arastırıcam onumuzdekı hafta, hatta gıdıp gezıcem ve karar verıcem..


prophetic

Herkese cvplar için teşekkür ederim, halkoylaması sonucu Hİzmet ağır basmış oldu. Bu hafta gidip yeni doğan yoğun bakım ünitesini, doğumhanesini, odalarını gezicem; ebe ve anestezi uzmanıyla konuşmaya çalışcam. Bakalım..


CiciAnne

ben ethica incirlide yaptım doğumumu ve doktorum da 9 ay boyunca Dilek Küpelioğlu'ydu, mükemmel bir doğum ve doğum sonrası yaşattılar bana sağolsunlar, açıkça söyleyebilirim ki dilek hanım olmasa sanırım doğumum çok zor olurdu çünkü canım çok tatlıdır ve enjeksiyon fobim var. gerçi doğum sonrasında kontrole gittiğimde bana; hayatındaki en zor doğumu yaptırdığını ve en sinir bozucu hamile olduğumu söylemişti :))prophetic

:)) ethica için de güzel hastane diyorlar ama tabi orda hangi doktora gidebilirim ki, kimseyi tanımıyorum :) bayan doktor da istemiyorum zaten :)


CiciAnne

dilek hanımın eşi de kadın doğumcu gerçi ama nasıldır bilemiyorum

bir de tüm arkadaşlarımın gittiği ve neredeyse müridi olduğu JFK daki Utku Bey var, ona bakabilirsin.

Ha bir de aynı hastanede dr. kağan kocatepenin eşi çalışıyormuş.

gerçi bunlar kulaktan duyma bilgiler ben yine doğum yapsam yine ethica yine dilek hanım derim :)


prophetic

JFK pahalı :( Özel sigortamız olsaydı zaten bulurdum hastane de o yüzden uğraşıyorum bu dertlerle işte of offfCiciAnne

SGK anlaşmalı değil mi JFK?
Dilek hanım hizmet hastanesini de çok önermişti aklına yattıysa ben kafanı karıştırmayayım


prophetic

JFK anlaşmalı degıl ne yazık kı..
hızmet ı henuz gıdıp gezmedım aklıma yatan bı tarafı yok yanı. ama burdakı herkes ıyı oldugunu yazmıs ınsanlar memnun, bakcaz gorcez bız de..Cevaplamak için Üye ol