park yatak mı bebek odası mı?

doublebassist soruyor: 10

Merhabalar

aklıma takılan önemli bir soru var.
hamileliğimin 7 ayına girdim yavaş yavaş bebek yataklarına bakmaya başladım.
fakat öyle karman çorman bir durumumuz var ki. eşim doktor ve zorunlu hizmet dolayısıyla 1 yılı biraz geçkin bir süre kars şehrindeyiz.fakat doğumumu izmirde yapacağım.(annemin evinde kalacağım)bebeğimiz 40 günlükken alıp karsa geleceğiz.izmirde  geçireceği ilk 40 günü ve sonrasındaki tatiller için teyzesi ona süslü bir beşik aldı.
şimdi ben karsta oturduğumuz eve bir yatak almayı planlıyorum. fakat 1 yıl sonra buradan taşınırken eşya taşımak bizim için çok zor olacak. (burada kiraladığımız evimiz eşyalı dolayısıyla mümkün mertebe bu eve alışveriş yapmıyoruz. çünkü aldığımız şeyleri muhtemelen burada bırakmak durumunda kalacağız.)
durumumuz böyleyken çok kaliteli bir bebek odası yada bebek yatağı düşünmüyorum.
buraya alacağım en fazla 1 bebek yatağı ve artı birde takım şifoniyer olabilir.

ben sizden park yataklar hakkında bilgi almak istiyorum .bu park yataklar sadece oyun amaçlı mı kullanılıyor yoksa ben park yatak alsam 1 yıl beni burada idare eder mi?bebeğim uyurken rahat eder mi?
eğer bu durumda park yatak tavsiye ediyorsanız hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz?
park yatak tavsiye etmiyorsanız internette şu yatağı buldum ve hoşuma gitti.fiyatlar sizce nasıl?(eğer normal yatak alacaksamda mecbur internetten sipariş vereceğim.çünkü burada pek bir şey bulmak mümkün değil) benim yerimde olsanız ne yaparsınız?

1-bebek yatağı (470 tl)( peşin fiyata 12 taksit ayda 39 lira) kargo bedava

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


doublebassist

teşekkür ederim  f_m_t:)HAWOR

kesinlikle park yatak öneririm...doğduğundan beri kraft marka bir park yatak kullanıyoruz çokkk memnunuz...10 aylık oldu ayağa kalkmaya da başladı yatak beni tedirgin ediyordu devrilir mi acaba diye ama korkularım da yersiz çıktı.denge problemi de yok...şimdi tatile de götüreceğiz katlayıp.ben odasına dolap,şifonyer,çekmece ve yatak başlığı aldım(kendi tek kişilik yatağım vardı) ama genç odası takımı olarak.ilerleyen yıllarda da sığsın bütün eşyaları diye..çok hoş oldu. bebek odası takımlarının gereksiz masraf olduğunu düşünenlerdenim...


sevfurkereym

http://www.sunnybaby.com.tr/Dream.html ben bu ürünü tercih ettim.biz 160 tl ye almıştık.izmir de yaşıyoruz ailenizde burdaymış kemeraltından barış bebeden aldık.hem ekonomik hemde çok kullanışlı.diğer markalardaki bütün özelliklerde var.bence bi park yatağına mobilya parası ödemeyede gerek yok.madem taşınma gibi problemler var sizin için daha uygun olur bence.ilerde mobilya alacağınız zaman daha iyilerini alırsınız.bu oyun parkıda işinizi görür.hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim.


angelique

benim kizim 1 aydan beri park yataginda yatmayi reddediyor, dar geliyor herhalde. ama sizin durumunuzda mobilya almak da sacma olur. alabildiginiz en genis park yatagi alin derim:)


kuzeynep

kesinlikle park yatak hemde iş faln yaparken yanına alabilirsin bunun için ebatlarına bak kapılardan geçmesi için.ben chicco kullanıyordum kapılardan geçiyordu.hilaldefne

Ben de doğumdan 45 gün sonra farklı bir şehire taşınacağım için bir süre park yatak kullandım. Bebek odasını yeni taşındığımız eve kurdurduk, hala kendi yatağını kullanmakta. Park yatağı da seyahatlerde, tatillerde yatak olarak kullanıyoruz. Uzun bir süre de evin salonunda oyun parkı olarak kullandık. Çok fonksiyonlu bir ürün ve portatif olmanın hakkını sonuna kadar veriyor. Ben kullanmadan önce sağlamlığı konusunda endişeliydim ama beni yanılttı. 

http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/9afde3ba-b34b-4d69-a514-9edf001987bd/1/park-yatak

bu linkte de detaylı inceleme ve yorumlar var. Sağlam bişey alırsanız uzun süre kullanırsınız.


doublebassist

sakiya ve hawor : kraftın hangi modelini kullanıyorsunuz?birde doğduğunda  yatağın üst katında yatırıken üzerine yatak aldınız mı extra? üst kısımda alt kısımda extra yatağı taşır mı? 


sevfurker çok teşekkür ederim.memnunum demişsiniz 1- 1.5 yıl bu modeli bebeğim sürekli yatmak için kullanabilir mi? doğduğunda  yatağın üst katında yatırıken üzerine yatak aldınız mı extra? üst kısımda alt kısımda extra yatağı taşır mı? 

angelique teşekkür ederim:)

kuzeynep chicconun hangi modelini kullanıyorsun?

hilaldefne, iranon, nilos çok teşekkür ederim.:)


doublebassist

sonnurguven hangi markayı kullanıyorsunuz? birde değimi gibi park yatak alırsam başka bir yatağı olmayacak o yğzden yaklaşılk 1.5 yıl oyunuda uyumasıda sürekli olarak park yatakta olacak.bebek park yatakta rahat eder diyorsunuz değil mi? içine mutlaka ortopedik yatak eklemek isterim.yatak ağırlıkları taşır mı


burcu ayaz sizde 20 aydır yatırmak için sadece park yatak mı kullanıyorsunuz?hangi marka ve modeli kullanıyorsunuz? şimdid3n çok teşekkğr ederim.sevfurkereym

doublebassist ürünün aynı modelini üst komşum almıştı ve oğlu 2,5 yaşında halada kullanıyor.komşum ekstra yatak almamış yorganla falan yatak yapmış.ben bebeğin vücüt şeklini alabilen ortapedik bi yatak aldım 50 tl ye.alma dienler oldu fakat kıyamadım yavruma herşeye para verdikte bi yatağındanmı sakınayım dimi:)))rahat rahat uyuyo bebişim içinde.hem yataklarıda öle ağır olmuyo çok rahatlıkla taşıyo taşırda.sonuçta bunları düşünerek tasarlanmış park yatakları...


doublebassist

sevfurker çok teşekkür ederim gerçekten. 1haftaya tam olarak karar vermiş olurum.

ya verdiğim linkteki yatağı alacağım.yada baby2go,comfy,chicco,kraft,babymax,sunnybaby markalarından birinin park yatağını. bolca soruştaruyorum kim neden memnun neden memnun değil diye.maalesef karstayım izmire 1 ay sonra döneceğim 8 aylık hamileyken gezmek zor olur. karstada park yatağın p sini görme imkanım yok. o yüzden bu kadar innce eleyip sık dokuyorum.tekrar teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol