park yatak mı bebek odası mı?

doublebassist soruyor: 10

Merhabalar

aklıma takılan önemli bir soru var.
hamileliğimin 7 ayına girdim yavaş yavaş bebek yataklarına bakmaya başladım.
fakat öyle karman çorman bir durumumuz var ki. eşim doktor ve zorunlu hizmet dolayısıyla 1 yılı biraz geçkin bir süre kars şehrindeyiz.fakat doğumumu izmirde yapacağım.(annemin evinde kalacağım)bebeğimiz 40 günlükken alıp karsa geleceğiz.izmirde  geçireceği ilk 40 günü ve sonrasındaki tatiller için teyzesi ona süslü bir beşik aldı.
şimdi ben karsta oturduğumuz eve bir yatak almayı planlıyorum. fakat 1 yıl sonra buradan taşınırken eşya taşımak bizim için çok zor olacak. (burada kiraladığımız evimiz eşyalı dolayısıyla mümkün mertebe bu eve alışveriş yapmıyoruz. çünkü aldığımız şeyleri muhtemelen burada bırakmak durumunda kalacağız.)
durumumuz böyleyken çok kaliteli bir bebek odası yada bebek yatağı düşünmüyorum.
buraya alacağım en fazla 1 bebek yatağı ve artı birde takım şifoniyer olabilir.

ben sizden park yataklar hakkında bilgi almak istiyorum .bu park yataklar sadece oyun amaçlı mı kullanılıyor yoksa ben park yatak alsam 1 yıl beni burada idare eder mi?bebeğim uyurken rahat eder mi?
eğer bu durumda park yatak tavsiye ediyorsanız hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz?
park yatak tavsiye etmiyorsanız internette şu yatağı buldum ve hoşuma gitti.fiyatlar sizce nasıl?(eğer normal yatak alacaksamda mecbur internetten sipariş vereceğim.çünkü burada pek bir şey bulmak mümkün değil) benim yerimde olsanız ne yaparsınız?

1-bebek yatağı (470 tl)( peşin fiyata 12 taksit ayda 39 lira) kargo bedava

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


doublebassist

burcu ayaz yanımda yatırmaya korkarım ben biz biraz tombiş bir aileyiz eşimin boy 195 kilo 130 . bende bu hamilelikle 90 ları gördüm maşallah.ters bir hareket bir dalgınlık allah korusun korkarım yani:)sığmayız 3 ümüz bizim yatağa:) çok teşekkür ederim tavsiyelerin için


HAWOR

bizimki kraft 821 (70cm*100cm) olanı...oyun parkı viskoleks sünger aldık üzerine 1-2 cm kalınlığında pamuklu bir örtü de serdim terletmesin diye...alt kısma geçtiğimizde teyzemizin verdiği kalın bir yün döşek vardı onu kyduk alta,üstüne yine süngerini koyduk ama bir süre sonra ayağa kalkmaya başladı.yüksek oldu döşeği kaldırdık.şimdi sadece süngerini kullanıyoruz...üstelik yatak ölçüleri küçük gibi gelebilir ama arkadaşım daha büyük ölçüleri olan başka marka bir park yatak almıştı buna rağmen bizimki çok daha geniş bir yatak....süngerin kenarlarında boşluklar kalıyor oraya da uyku setindeki kenarlıkları takıyorum...


chroma

Kızım 11 aylık, doğduğudan beri mango'nun linkindeki park yatağı kullanıyoruz. Biz de gayet memnunuz.  İlk 2-3 hafta "alt açma" denilen küçük kısıma altaçma minderi serip oraya yatırdık. Daha sonra üst beşiğe ince bir yatak koyduk, orada yattı. 7. aydan sonra da yatağı alt kısıma indirdik. Ayaklandığı zaman "iyi ki mobilya almamışız" dedik, uyanıp ayağa kalkıyor, kendi kendine içinde sallanıp eğleniyor :) Ayrıca, hafif olduğu için yatağın yerini istediğin zaman tek başına bile değiştirebiliyorsun. Son derece güvenli ve pratik.


karanfilim

kesinlikle parka yatak.Kızım iki  yaşına geldi kullanmaya devam ediyoruz,çok memnunuz ve 5 yaşına kadar rahat kullanabiliriz.Ben bebek odası almak yerine okula başladığında genç odası almayı tercih ederim.


Deniz_GUCLU

Merhaba,

Öncelikle kolay gelsin. Bebekle uzun süre göçebe olmanız sizi sıkabilir. Ama merak etmeyin. Yerleşik düzende olsanız da yeni bebek size göçebe hayatı hediye edecekti :)  Çoğunluğa katılıyorum ve park yatak diyorum. Bebeğinizin neredeyse 1 sene, park yataktan başka bir ihtiyacı olmayacak oda mobilyası konusunda. Gönül rahatlığı ile kullanın. Ben Kraft kullanmıştım ve şuan da tatillerde halen onu kullanıyorum. Odasında top havuzu olarak da çok işe yarıyor. Yalnız şimdiden haberiniz olsun. En çok kullanacağınız özelliği titreşim özelliği olacak. Alırken farkına varmıyorsunuz ama gece ağlayan yenidoğanı sakinleştirmekte o ses ve titreşim çok işe yarayabiliyor.
Kolay gelsin tekrar.pedodontist

Vallahi ben hem bebek odasını almıştım hem de chicco lullaby xl, ilk 6 ay hiç odasını kullanmadık. hep bizim odamızda park yatağında uyudu. hem benim için hem de bebek için büyük rahatlık sağladı. ayrıca her gittiğimiz yere de götürdük. 1.5 ay kadar istanbula yerleşmemiz gerekti. biz de eşyalı bir ev kiraladık. o zaman da park yatagım cok yardımcı oldu. ancak bebek büyüdükçe ve hareketleri arttıkça yatağı daha rahat geldi. 6. aydan sonra hep yatagında uyudu. ama yazlıga giderken park yatagımızı yine yanımıza alacagız.

 


kaprekar

bende park yatak alldım canım istediğin her yere rahatlıkla taşınabiliyor Zaten kirada oturuyorum o yüzden ayrıca bir bebek odası yapmak istemedim büyüdüğünde tekrar yenilemek gerekecek ayrıca zaten bir yaşına kadar odasına git-gel yapamayacağım için yatak odama kurdum bencede park yatak ilk etapta yeterli.Ama son karar senin


HacerNazan

beşik bu park yatak da olabilir, ama ondan sonrası için bence kesinlikle yer yatağı olmalı , başucunda aynasıyla… Eskilerin kullandığı benim hala kullandığım bildiğimiz döşeğin modernize edilmiş hali. Bebek uyandığında rahatlıkla dolaşacak hemen ağlamayacak merak duygusunu pekiştirici işlerle uğraşacak, benim kızım öyle yapıyor da, uyanıyor başlıyor oyuncakları karıştırmaya bir müddet daha oyalanmaya…   Merhabalar, benim size tavsiyem 6 aya kadar kullanabileceğiniz hemen yatağın yanına konulabilen basit fakat rahat bir

Gerçi park yataklarda da fermuar var uyurken açtığınızda çocuk yine uyanıp dolaşabiliyor ama eğer rahatı seven bir bebek olacaksa park yatak dar gelebilir, bizim kızımıza da oğlumuza da beşikleri doğduğundan beri dar geldi , çok hareketli bebeklere göre değil hiçbir yatak en iyisi yer yatağı…umutseda

Merhaba, park yatak fikrine katılıyorum. Benim kızım 5 aylık ve ben şuan salonda tutuyorum. Hem oyuncaklarınıda koydum içine. Hem oyun oynuyor hemde gündüz uykularında rahatlıkla kullanıyorum. Ayrıca beşiği var oda benim yatağımın yanında. Sana bir önerimde bu yatakların içine izmir ikea dan yatak alabilirsin. En altına kalın ve sert bir sünger kestirip üzerine ikeadan aldığım yatağı koydum. İkeanın yatağı rulo biçiminde satılıyor. ambalajını bozmazsan burdan rahat taşınır.


doublebassist

arkadaşlar herkese tavsiyeleri için çok teşekkür ederim. herkes park yatak dedi fakat ben park yatak fiyatına 70 e 130 boyutlarında içinde yatağıda dahil baby hope marka sallanan yatak aldım. açıkçası çok daha fazla içime sindi.


beyaz olanı aldım.4 çekmeceli ve epey pratik. yalnız sizin tavsiyeleriniz üzere birde ihtiyaç duyduğumuzdan dolayı(tatil ,anneanne, babaanne evi) birde uygun fiyatlı  100-120 liralık bir park yatak alacağım.


şu model içime sindi.kullanan tavsiye eden yada tavsiye etmeyen var mı?
yada 100 lira civarında memnun kaldığınız bir park yatak var mı? teşekkürler tekrar.Cevaplamak için Üye ol