park yatak mı bebek odası mı?

doublebassist soruyor: 1

Merhabalar

aklıma takılan önemli bir soru var.
hamileliğimin 7 ayına girdim yavaş yavaş bebek yataklarına bakmaya başladım.
fakat öyle karman çorman bir durumumuz var ki. eşim doktor ve zorunlu hizmet dolayısıyla 1 yılı biraz geçkin bir süre kars şehrindeyiz.fakat doğumumu izmirde yapacağım.(annemin evinde kalacağım)bebeğimiz 40 günlükken alıp karsa geleceğiz.izmirde  geçireceği ilk 40 günü ve sonrasındaki tatiller için teyzesi ona süslü bir beşik aldı.
şimdi ben karsta oturduğumuz eve bir yatak almayı planlıyorum. fakat 1 yıl sonra buradan taşınırken eşya taşımak bizim için çok zor olacak. (burada kiraladığımız evimiz eşyalı dolayısıyla mümkün mertebe bu eve alışveriş yapmıyoruz. çünkü aldığımız şeyleri muhtemelen burada bırakmak durumunda kalacağız.)
durumumuz böyleyken çok kaliteli bir bebek odası yada bebek yatağı düşünmüyorum.
buraya alacağım en fazla 1 bebek yatağı ve artı birde takım şifoniyer olabilir.

ben sizden park yataklar hakkında bilgi almak istiyorum .bu park yataklar sadece oyun amaçlı mı kullanılıyor yoksa ben park yatak alsam 1 yıl beni burada idare eder mi?bebeğim uyurken rahat eder mi?
eğer bu durumda park yatak tavsiye ediyorsanız hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz?
park yatak tavsiye etmiyorsanız internette şu yatağı buldum ve hoşuma gitti.fiyatlar sizce nasıl?(eğer normal yatak alacaksamda mecbur internetten sipariş vereceğim.çünkü burada pek bir şey bulmak mümkün değil) benim yerimde olsanız ne yaparsınız?

1-bebek yatağı (470 tl)( peşin fiyata 12 taksit ayda 39 lira) kargo bedava

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


mmmmm

park yatagimiz var ama yolculuk disinda kullanmayi asla dusunmedim. zaten bu yataklarin ingilizce adi "travel bed" yani yola bele gideren arabanizin bagajina atiyorsunuz ve gittiginiz yerde birkac gun kullaniyorsuniz o kadar. bu yataklarda bebeklerini surekli yatiran insanlari ben anlayamiyorum, cunku bebek yataginin nasil olmasi gerektigi ile ilgili standartlar var. bu standartlarda bebegin yattigi yerde hava dolasimi olmasi gerektigi yazar ve parmaklik araliklari belirtilir. dusunun ki bu park yataklarin her yeri naulon kumas. haliyle cok bir hava dolasimi da bekleyemezsiniz. plastik kokusu da cabasi. ben asla tavsiye etmiyorum. bircok insan kisa sure kullanilacak diye cok para vermek istemiyor ve haklilar da, ancak ikea'dan mesela ucuz ve standartlara uygun parmaklikli bir yatak alinabilir.
Cevaplamak için Üye ol