fenotral şurup..

river soruyor: 6

merhaba arkadaşlar..bebeğim çok huysuz,uykuları düzensiz ve tam anlamıyla da olmasa da besin alerjisi var..bugün doktorumuz fenotral adlı bi şurup verdi..prospektüsünde yazanlar açıkçası beni endişelendirdi.uyuşukluk yapabilir,araç kullananlar,tehlikeli işlerde çalışanlar kullanmasın vs..acaba bu ilacı kullanlar var mı aranızda???

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


lopikcim

evet bi dönem kullandık, ama grip olduğu içinvermişti dr..Antihistaminik bildiğim kadarıyla( en çok bilinenlerindenbiri atarax tır, anti allejenler)Büyüklerin grip ilaçlarında da vardır antihistaminikler o yüzden uyuşukluk ,uyku hali vs yaşarız onları içtiğimizde..Gerçi kızımda o kullandığı 1 hafta içinde aşırı bir uyuklama , uyuşukluk vs olmamıştı....


river

tşkr ederim cavbın için lopik.çok endişe ettim prospektüsü okuyunca..sanırım bize uyku için verdi zira en büyüğk şikayetimiz bu..yarın arayıp tekrar sorsam diyorum..


lopikcim

benim de kızımda uykusuzluk problemi çoktur( 7 aydan bu yana , azalmakla birlikte hala deliksiz  uykusu yok), bana da bir dr bay bay isimli bir ilaç önerdi ( bitkiselmiş) 3-4 gece içirdim çok işe yaramadı, sonrasında atarax  ver dedi ama ben sırf uyku için veremedim açıkçası..Dediğim gibi zaten fenotral içtiği dönemde de  uykusunda değişiklik olmamıştı, belki de hasta olduğu içindi ama ne bileyim vermedim işte.. Umarım sizde faydası olur..Bol uykulu geceler:-)


river

benim kızım da 6. ayına girdi..uyanmadan 2 saat bile uyumaz..gündüzleri yarım saat en fazla.gece de çok sık uynıyor ve emerek uykuya davem edebiliyor ancak..tahmin edersiniz ki ben de bitmiş durumdayım :(( kolik bir bebeğim var zaten..uyuyabileceğimiz günleri bekliyorum..


suuyum

Merhaba arkadaşlar 4.5 aylık oğlum 2 aydır kabız kakasını yapması 9 ve 11 günü buluyor fitil verdiğim halde yapamıyor.Dün dr horman testleri yaptı sonuçlar bir sorun yok çocuk cerrahına gözükmesi gerekiyormuş .böyle bir sorunla karşılaşan varmı varsa yaşadıklarını paylaşırsa sevinirim.


river

daha önce duymadım..aslında sen bu sorunu herkesin görebileceği şekilde sorsan daha iyi olur.o zaman daha iyi cvplar alabilirsin.çok geçmiş olsun..Cevaplamak için Üye ol