Kabus görmek

Allegro soruyor: 7

Canımoğlum son 2 -3 gecedir gece uykusunda ağlıyor, birşeyler sayıklıyor ve bazen ağlayarak uyanıyor. Acab diyorum kabus mu görüyor. Birçaresi var mı bunu engellemenin.

www.kaymacina.wordpress.com

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Damla

Odanın fazla sıcak olması, burnunun tıkalı olması olumsuz etkiliyor. Uyku saatine yakın önce DVD, TV gibi şeyler izlemesi de kabus gördürebiliyor.


senayc

allegro,
yiğit de de var,28 aylık şu an. senin oğlun kaç aylık bilmiyorum ama akulunun psikoloğu olabilir bu aylarda. sarılabilirseniz ağlarlen sarılıp sakinleştirmeye çalışın dedi. gerçek ve rüyayı ayırt edemiyorlar. Biz dün gece her yarım saatte bir uayndık. bir süredir dün geceki kadar olmasada kötü gecelerimiz. gündüz hiç bir şey yok. geçer diye bekliyoruz. 
Yiğit de ağlayarak uyanıyor ve geçen gecelerden birinde duvarında sanki bir şey varmış gibi ''anne ditsin '' dedi. beraber git git dedik.


senayc

peyibal önerilerin için teşekkürler. okulun psikoloğuyla da görüşeceğim. uyku da büyür bu bebekler. zaten pek zayıf yiğit. bir de uyumayınca sıkıntılarımız artıyor


senayc

Damla, okulun psikoloğu da yatmaya yakın tv,şiddet içerikli görüntü vs. izlemesin dedi.
(işte bizim hatamız,bilgisayarda youtube da araba içerikli görüntüler izliyor her akşam!!! o akşam da kazalı görüntüler izletmiş babası)
Allegro siz de yatmadan bir süre önce tv yi engelleyebilirsiniz. umarım faydası olur.
uykuya daha kolay geçiş için onun yatağında kitap okumayı deneyin. kitap okumak için çağırın. uyku kelimesini kullanmayın,inatlaşma olmuş olabilir dedi.
ılık süt ve ılık banyo önerdi.


Damla

Senayc, ille şiddet içerikli olması da gerekmiyor. Aralıklı iki gece yatmadan önce 15-20 dakika çocuk çizgi filmi izletmiştik. Bunun biri Nemo'dan bir bölüm, diğeri çok alışık olduğu susam sokağının yeni aldığımız bir bölümüydü, babası yeni alıp getirmişti, onun da yatma saati gelmişti, hadi biraz izlesin dedik. İkisinde de gece sayıklayarak uyanınca tesadüf olamayacağını düşünmüştüm.


evren

tan da dün gece çok ağlayarak uyandı ve kollarını kuş uçması yaptı... bir yandan da anne anne diyordu, biraz su içirdim ve yatırdım,  saçlarını okşadım uyudu. Ne görüyorlar çok merak ediyorum.


senayc

Damla bu arada Ilgaz in doğum günü kutlu olsun,mutlu olsun annesi.
Cidden iyi tespit etmişsin. Ben de dikkat ediyorum iki gündür. sonunda uyuduk:) ne güzel bir şey bu uyku
yiiğit geçen gece duvarındaki balık yapıştırmaına git dedi bir de boş duvara anne 'ditsin'' dedi. kimbilir ne görüyorlar ve korkuyorlarCevaplamak için Üye ol