Azı dişleri

rabbit soruyor: 9

Azı dişleriyle başımız dertte. Çok sancılı bir süreçteyiz. Diş jeli dışında her türlü öneriye ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Ozlem_Can

Bizde de durum aynı. Can son haftalarda çok sıkıntı çeker oldu. Bazı geceler özellikle çok uyanmaya başladı. Doktorumuz İbufen verin demişti. Çok direndim ama geçen gece dayanamayarak ilk kez verdim. Galiba işe yaradı. En azından gece uyanınca uykusuna daha kolay geri döndü. Jelin etkisi geçici olduğu için sadece anlık bir etki yaratıyor.


ozguranne

Kızımın azı dişleri yeni çıktı. O dönemde taze soğanı ısıra ısıra yedi. İyi geldiğini düşünüyorum. Bu arada baby orajel biz de kullandık. Minimum kullandık çünkü gerçekten çok etkili... 


rabbit

önerileriniz için çok teşekkür ederim. Baby orajeli ilk defa duyuyorum, Türkiye de bulmak mümkünmü.


ozguranne

Benim kardeşim ABDden getirmişti, bilemiyorum. İlla ki vardır ama. Baktım şimdi gitti gidiyorda var ama pahalı biraz.rabbit

Olsun napalım alırız artık .. teşekkürler yardımınız için..


yesimsenol

Merhabalar,
Ben Yesim, nurturia'ya daha dun kayit oldum ve 10 aylik bir oglum var.
Bu aralar gene gece uykulari duzensizlestigi, salyalari arttigi ve parmaklarimi gece gunduz parcalarcasina isirdigi icin konu basliginiz oldukca dikkatimi cekti.
Destinox'u kullandim ancak etkisi konusunda cok supheliyim, oglum uzerinde pek etkili degil malesefki..Baby Oragel'i ilk defa duydum..
Acaba Efe icinde faydali olur mu diye internetde jel hakkinda arastirma yapinca, kutusunun ustunden belirtilmeyen her cocuk ve insanda illa gorulmesi gerekmemekle birlikde, goruldugu durumlarda cok ciddi hayati tehlike olusturan yan etkileri oldugu hususunda bir arastirma yazisi karsima cikti.
Kullanmadan once sizlerin de okumasini tavsiye ederim.
http://www.hippiedippiebebe.com/health/orajel-benzocaine-safe-babies/
Hepinize saglikli gunler.


Ozlem_Can

Taze soğan konusunda komik bir sorum olacak :) Ön dişleri ile ısırıp yediği için çıkmaya çalışan azı dişleri ile bir teması olmuyor. Böyle olunca nasıl fayda sağlıyor ben bu denklemi çözemedim :)

Dün soğuk havuç verdim ama zaten kaşınan yerlere gidemeden onu da ön dişleir ile ısırıp koparıyor yani kaşıma anlamında o da bir işe yaramadı...


Ozlem_Can

:)) öyle galiba

dün havucu büyük büyük koparmasına engel olmakta epeyce zorlandım gerçekten :)


cigdemyalcin

İşaret parmağınıza temiz bir tülbent sarıp karbonatlı suya batırın ve damaklarını kaşıyın. Çok rahatlıyorlar. Selin de çok işe yaramıştı. Bir müddet sonra ön dişleriyle parmağınızı ısırmayı bir oyun haline getirebilirler, o ayrı:))  


Cevaplamak için Üye ol