eksik diş

inciboncuk soruyor: 4

merhaba demirin 2.azılar hariç tüm dişleri çıktı alt sıradan yan kesicilerinden birisi yok bugün diş doktoruna gittik röntgeni çekildi doktor alttan asıl diş görünüyor ama süt dişi yok dedi bazen böyle olabiliyormuş. İçim rahat etmedi gene de. Bu durumla karşılaşan var mı acaba ne önerirsiniz. Başka doktora götürmeli miyim?Oradaki tek dişin eksikliği asıl dişlerini atkiler diye endişeleniyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Damla

inciboncuk, süt dişlerinden bir nedenle kaybedilen olursa yerinin korunması için yer tutucu uygulama yapıldığını biliyorum, ortopedik sorunlar olmaması için. Ama belki de bu durum için geçerli değildir. Ben olsam çocuk üzerinde uzmanlaşmış bir dişçiye daha gösterirdim.


aslitur

Selamlar

Benzer bir konuyla biz de karşılaştık - ve bir de çürük hikayemiz var bizim... NErede oturuyorsunuz bilmiyorum ama aşağıdaki yazımda bugün Timuçin bey'den bahsettim.  Muayenehanesi Şişlide.  Tavsiye ederim...


inciboncuk

cevaplar için teşekkürler aslı ben de bahsettiğin yerden randevu aldım bakalım ne olacak?


CiciAnnecik

Benim oğlum da şu an 20 aylık ve hala üst kesici dişlerinden biri çıkmadı. Eksik diş ne gibi sıkıntılar doğurur? Doktora gittik ama röntgensiz anlaşılmaz dedi. Oğlum küçük olduğu için de röntgen çekmedi. Ne yapmalıyım?

Yukarıdaki yazımı güncelliyorum. Oğlumun eksik dişi 23 aylık civarı çıktı. Çok mutluyum.Cevaplamak için Üye ol