kahvaltı

azraesra soruyor: 4

arkadaşlar azra 1.yaşına girmek üzere ama son bir aydır falan sabahları hiç bişi yemiyor...bazen ekmek,bazen hahvaltı maması,bazen bisküvi,bazen hepsini karıştırıp,cevizi pekmezi vs...karıştırarak veriyordum ama artık neredeyse hiç kabul etmiyor,sizde durum nasıl?bebekleriniz iştahlıca yiyorlarmı sabahları?siz bu durumu değiştirmek için neler yaptınız?sadece sabahları böyle öğleden sonra durum düzeliyor.çorbasını sebzesini gayet güzel yiyor..ama bu kahvaltı sorunu nasıl çözücem bilemiyorum..siz neler veriyorsunuz kahvaltıda?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


opposition

bence de gece beslenmesini -varsa-  kesmeyi deneyin. Bir de eline verin kendi yesin, döke saça da olsa.Kaşar peyniri,ekmek bisküvi vs. Omlet de olur, siz minik parçalara bölersiniz, kendisi avuçlayıp yesin :)


pinarsultan

Kahvaltıda krep yapıyorum. Son bir haftadır da kahvaltı için yumurta, peynirli, zeytinli muffin ve öğleden sonrası için incirlii cevizli muffin yaptım. Dolaşırken hepsini bitirdi. Günlük yapıyorum tazecik. Bayılarak yiyor.


minikprensim

Sevgili azraesra bizde de durum aynı sizdeki gibi oldu..Ek gıdalara başladığım zamandan 1 yaşına gelene kadar kahvaltıda hiç sorun yoktu..Taki 1 yaşına geldi sihirli değnek değmişcesine kahvaltı yapmayı bıraktı..Yaşadığım yerde çocuklu çok aile var ve hemen hemen hepsi bu durumu yaşamış..Bunu geçici bir hal olarak görüp sevdiği şeyleri yedirmeye çalışıyorum..Portakal suyu,kayısı,ceviz,badem,fındık,yumurta,simit..


balanne

Bizde aynı durumdayız.bende domates çorbası yapıp icine yulaf atıyorum,kasar rendeliyorum,birde ceviz bazen dere otuda koyuyorum onu iciyor kahvaltı niyetine.Cevaplamak için Üye ol