1 aylık b ebegım var ne oyunlar oynayabılırım

eltteacher soruyor: 6

bana oyun onerılernızı yollyın lutfen

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


larem35

bir aylık bebekle yapabileceğiniz en iyi sey onunla konuşun gunluk yaptığınız şeyleri anlatın,ona şarkı soyleyın.


esrasena

bebekler önce anne yüzünü sonra siyah ve beyazı ayırt edebilirler.siyah-beyaz nesneler gösterin.


Bona

bol bol konuşun , hikaye anlatın , şarkı söyleyin , müzik dinletin..başka türlü oyunlar için daha çok küçük :)


ediluj


Bol bol kucakla sımsıkı sarıl kim ne derse desin:))
ona sevdiğini söyle
İLk üç ayda;
Zıt renkler(özellikle siyah beyaz renkte geometrik şekiller,basit insan yüzleri,ayna) çok ilgisini çekiyor.  Kendinde çizebilirsin.Ben çöp adam bile beremediğim için Tıny loves yatak kenarındann almıştım,süper bir şey onun üzerinden hikayeler anlatıyordum,ayrıca tv seyretmemesi içinde bariyer görevi görüyordu. Sonra monozebra çiftlik hayvanlarını keşfettim(http://www.monozebra.com/) ,şimdi bile çok huysuz olsa bile mutlaka şekilleri gösterdiğimde ilgili oluyor,materyaller üzerinden konuşmak daha rahat oluyor.Tabi ali babanın çiftliğinide mutlaka söylüyoruz.
Ben çok yaratıcı biri değilim.Akıllı bebekler akademisinin kitabında da çok güzel oyun önerileri(o. aydan itibaren,kitaptaki herseyi uygulamıyorum,ama oyunlar ve bebek yoga hareketleri yönlendirici oluyor) www.akillibebeklerakademisi.com/
Müzik olarak klasik muzik dinletiyorum ama sürekli değil bir süre sonra gurultu olarak algılıyormuş.IQ çocuk Cd'sini çok seviyor..
www.akillibebek.com da da başka oyun önerileri var ayına göre bakabilirsin.
Güzel sağlıklı büyüsün..


demetkiraz

bol bol konuş seni sesini yüzünü tanısın:) farklı ses tonlarıyla konuş. göreceksinki oda sana av uv gibi seslerle karşılık vemeye başlayacak. bu dil gelişimi için çok önemli:)


eltteacher

arkadslar tesekurler, monozebrayı hemn sıparıs verıcem , akıllı bebkler akademısnı de baskanısndan da duymustum onu da ıstıyorum , pekı monozebra kartlrıylla ne hıkayelr anlatıyoyorusnz bnm yartıcılıgım cok genıs degıldırCevaplamak için Üye ol