Doğru davranıyor muyum?

adaaaa soruyor: 10

2 tane oğlum var üvey kelimesini sevmiyorum ama gerçek anneleri ben değilim ikisini de çok seviyorum Allah ım onları bana ve eşime bağışlasın.Gerçek annesi yılda 1 kere alma hakkı var ve bayramlarda iki gün bazen alıyor bazen almıyor.Büyük oğlum 9 küçük oğlum 4 yaşında onları aldığında bize karşı dolduruyor bu durum eşimi ve ailesini rahatsız ediyor tabii olan çocuklara oluyor.Kayınbaba mı arıyor çocukları dövdüğümü söylüyor babamda kızdı bağırdı ona iftira atma dedi.(çünkü ben 8-6 çalışıyorum çocuklar kaynanamda kalıyor dövmem imkansız yani )Ben çocuk gelişimi bölümünden mezunum çocukları aşırı seviyorum kimin çocuğu olduğu önemli değil çocuk sonuçta ilgiye sevgiye ihtiyacı var.Ben çocuklara bana anne demek zorunda değilsiniz,istediğiniz şekilde hitap edebilirsiniz dedim.Onlar kendi iradeleriyle anne diyorlar bende mutlu oluyorum.Gerçek annelerinden bahsederken ismiyle hitap ettirmiyorum mesela ayşegül anne diyorlar bende ayşegül anneniz sizi alacak yada ayşegül annenizle konuşmak ister misiniz şeklinde konuşuyoruz asla böyle konuştukları için kızmıyoruz çünkü anneleri.Yaz tatili geliyor 1 ay alacak çocuklarımı ayşegül anneniz alacak onda 1 ay kalacaksınız büyük oğlumla konuşurken yaz tatili ödevlerinin bir kısmını yapalım ayşegül annenle rahat gezersin diyorum annesini konuşmamız ayıp olarak algılamasın diye böyle yapıyorum sizce yanlış mı davranıyorum?

 Bu arada ayşegül anne başkasını sevdiği için gitmiş çocukları istemediğine dair mahkemede yazı yazmış.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


fattololo

Kim onlari en cok sever korur ve bakarsa gercek anneleri odur. Biyolojik anne diye birsey vardir. Aysegul anneleri hakkinda asla konusulmayacak gibi davranmamaniz iyi olmus. Eger olur ya size daha hos gorunmek icin annelerini yermeye calisirlarsa izin vermeyin derim ben. Umarim guzel bir tatil gecirirler...


ankaanka

önemli olan doğurmak değil bakmak sevgi vermek sizi taktir ettim


mutluannelif

Çok üzüldüm, Allah bu çocukların yardımcısı olsun. Size de kolaylıklar dilerim.

Doğurmakla anne olunmuyor maalesef ama keşke olunsaymış diyor insan.

Böyle yazdım ama kim bilir o kadın iç dünyasında neler yaşıyor, Allah biliyor.


selencem

Anlattıklarınızdan anladığım gayet güzel davrandığınız. Onlar biyolojik anneye gitmeden önce, öpün bol bol konuşun, onları çok sevdiğinizi, kim ne derse desin bunu unutmamalarını söyleyin. Resminizi verin yanlarına. Biraz da babayla konuşun, onları bu süreçte görmeye gitsin, sık sık arayın. Biyolojik anne hem istemiyorum demiş hem de size karşı dolduruyor, pek normal gelmedi bana :/


amasmid

Öncelikle sizi tebrik ederim, olması gerektiği gibi davrandığınız ve onlara mahrum oldukları anne şefkatini verdiğiniz için.

Fattololoya katılıyorum, olur ya size daha hos gorunmek icin annelerini yermeye calisirlarsa izin vermeyin, aksi takdirde aynısını bu sefer öz annelerine yapabilir, ona hoş görünmek için de sizi yerebilirler. bu asla kötülüklerinden değil, çocuklar sonuçta. bunun bir başka versiyonu da çocukların laf taşımasıdır ki, çok daha yaygın bu huyu emin olun çocuklara biz büyükler öğretiyoruz/alıştırıyoruz. Ben çevremde bizzat şahit oldum,  ilk çocukta sorun yaşadılar bununla ilgili, ikincisinde asla cevaz vermediler ve (aynı aile) hiç sorun yaşamadılar. amasmid

Öncelikle sizi tebrik ederim, olması gerektiği gibi davrandığınız ve onlara mahrum oldukları anne şefkatini verdiğiniz için.

Fattololoya katılıyorum, olur ya size daha hos gorunmek icin annelerini yermeye calisirlarsa izin vermeyin, aksi takdirde aynısını bu sefer öz annelerine yapabilir, ona hoş görünmek için de sizi yerebilirler. bu asla kötülüklerinden değil, çocuklar sonuçta. bunun bir başka versiyonu da çocukların laf taşımasıdır ki, çok daha yaygın bu huyu emin olun çocuklara biz büyükler öğretiyoruz/alıştırıyoruz. Ben çevremde bizzat şahit oldum,  ilk çocukta sorun yaşadılar bununla ilgili, ikincisinde asla cevaz vermediler ve (aynı aile) hiç sorun yaşamadılar. 


nisa2010

Mahkemede istemiyorum dediyse niye alıyor hâlâ? cocuklarini gerçekten düşünmeyen bi insanmis bence.hadi bıraktın gittin bari yeni ailesiyle rahat bırak çocuklarda huzurlu bi ortamda buyusunler. Sizden para falanda koparmaya çalışır bu tipler.onlar çocuklarını çıkarları için kullanırlar. Kimisi bi çocuğum olsun diye dağları delecek olur kimine ALlah çocuk verir kıymetini bilmez.çocuklarin koruyucu ailesi misiniz. Eğer öyleyse öz annesinin yaptıklarından görevli kurumları mutlaka bilgilendirin bence.


adaaaa

koruyucu aile değiliz eşimi severek evlendim 
adaaaa

4 yaşındaki oğlumu almak istemiş ama izin vermemişler korkutmuşlar(benim kendi çocuğum olsa öldüreceklerini bilsem ne yapar eder alırdım ki 1 ay onda kaldığında içim cız ediyor ) çünkü 9 yaşındaki oğlum doğduktan yaklaşık 1 yıl sonra dedesi ve babaannesi tarafından büyütülmüş çocuğa bakamamış ilgilenmemiş kaynanamgil çocuğu götürüyormuş 2 gün sonra kendi eliyle çocuğu geri getiriyormuş çünkü oğlum ne yemek yiyormuş ne konuşuyormuş annesiyle,  eşimde tüm gün çalışıyor çocukla başbaşa kalan o kim bilir nasıl davranıyor ki çocuk kendi öz annesinden kaçıyor şimdi yılda 1 ay ve bayramlarda görüşüyorlar mahkeme emri olduğu için mecbur kalıyoruz çocuğu gönderebilmek için akla karayı seçiyoruz gezin eğlenin kamp gibi düşün falan diyoruz biz çocuk iyi gitsin diye elimizden geleni yapıyoruz öz annesi de biz göndermiyoruz çocuğu ondan soğutuyoruz diye iftira atıyor ne yapacam bilmiyorum momi

Ne güzel bir davranış. Inanin iki çocuğa annelik yaparak onlari annne ilgisinden mahrum birakmiyor sunuz. Yürekten tebrik ediyorum. Bende çocuk gelisimciyim ogrencimin tirnagi kirilsa kahrolurum. Cocuk bu dünyada ki en masum şey. Bunu kullanmak hiç hos değil.


Cevaplamak için Üye ol