oto koltuğu

hanimeli soruyor: 4

8aylık oğlum için oto koltuğu bakıyoruz.çok fazla seçenek ve model var.alırken hangi özellikleri aramalıyız,neye göre seçim yapmalıyız.deneyimli arkadaşlar,bilgilerinize ihtiyacımız var..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nilaylilayla

biz yeni aldık...özellikle eğer arabanızda isofix sistemi varsa koltuğu da isofixli tercih edin derim..koltuğu arabaya sıkıca sabitleyen bir sistem..arabanın emniyet kemeriyle işiniz kalmıyor..piyasada isofixli model cok kısıtlı chicco maxi cosi ve römerde var sadece...biz römeri tercih ettik..


tulaygun

Concorde'u tavsiye ederim. Çin vs yapımı değil, direkt Alman yapımı. O yüzden çok sağlam. Kumaşı da diğer oto koltuklarına hiç benzemiyor. Naylonumsu değil, yumuşacık.


Deniz06

Bebeğiniz daha ufak olduğu için eğer arabada uyuma alışkanlığı varsa yatış pozisyonuna dikkat etmenizi öneririm. Biz Maxi Cosi kullandık 9-18 kg arası için, en fazla yatan oydu benim aldığım sırada bilmiyorum belki şimdi başka markalarda da o kadar eğimli yatan vardır. Bence güvenliği, isofix yorumuna katılıyorum, mümkünse testlerden sertifika almış olması ve yatıs pozisyonu benim en çok dikkat ettiğim noktalardı.


hanimeli

hepinize teşekkürler deniz06 neye göre seçim yapmam konusunda fikirlerin yardımcı oldu,tekrar teşekkürlerCevaplamak için Üye ol