Lokal anestezi ile sünnet travmatik mi

yesil_erik soruyor: 6

Selam arkadaşlar oğlumu yenidoğan döneminde sünnet ettirmek istedim cerrah 6 yaşından önce yapmıyorum dedi lokalle yapmazmıısnız diye sorduğumda Hayır travmatik olur dedi.fakültede ki bi Dr temmuza gün verdi devlet hastanesindede bir dr önerdi onlada görüş oda yapabilir diye.Bugün onlada görüştüm oda önermiyorum dedi ama isterseniz yaparım dedi fakat lokalde çok bağırır siz tutarsınız ben yaparım dedi.. çok kararsız kaldım oğlum 2.5 aylık yaptıran anneler gerçekten çok mu travmatik oluyor.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ssebnemm

Valla bizimkisi 23 aylıkken genel anesteziyle sünnet oldu devlet hastanesinde hem onun için hem de benim için oldukça travmatikti. Ameliyathaneye alırken ciplak üstünde incecik ameliyat onluguyle uyanık bir şekilde ağlaya ağlaya goturduler. Çocuğum anne üşüyorum diye ağlaya ağlaya gitti ameliyathanenin kapısından sonrasına gecemiyorsunuz. İçeriye girmesiyle çıkması toplam yarım saat surdu ve çıktığında da tam olarak uyanık ve hiç bir uyusuklugu yoktu yine ağlaya ağlaya geldi. Eve döndükten sonra da doktor bacağımı sikti bana himmm dedi gibi şeyler söyledi ve ara ara hala aklına gelip söylüyor ki üzerinden 8 ay geçti. Erken yaşta yaptirmadigima çok pişman oldum. Tabi herkes bu durumu yaşamıyor. Ablam özel hastanede yaptırmıştı onunkine ameliyathaneye gitmeden sakinleştirici verip öyle almışlar mesela.


yesil_erik

İşte bunlarıda biliyorum genel anestaziden önce ve sonra aç kalacak birde


SelmaOnurEmre

İlk oğlum 6 aylıkken ikincisi 1,5 aylıkken lokal anestezi ile oldu. İnanılmaz doğru bir karar vermişim. Travma falan da olmadı. Asıl bence bilinçlendikleri zaman travma oluyor. En doğru zamandasınız. Sadece iğne yapılırken ağladılar. Sünnet sırasında bir şey hissetmedikleri için oyuncakla oyalamıştık. Zaten çok kısa sürüyor.


aakin

iki aylıkken lokal yaptırdık. bırak bağırmayı sünnet boyunca uyudu. içiniz rahat olsun hatırlamayacak bile. büyüyünce daha travmatik.


yesil_erik

Çok teşekkürler içim rahatladı


kronikyorgun

Büyüyünce yaparsanız travmatik olur asıl.4 aylıkken yaptırdım,lokalle ve bizi de almadı tanıdık bir hemşireye tutturduk,çok ağlamıştı geldiğinde.Ama inanının sonrasında huzursuzlanmadı bile.ağrı kesici ve merhemler hissttirmiyor sadece sargı bezi açarken biraz ağladı okadarCevaplamak için Üye ol