biberon plastik mi cam mı :S

fatmacansarisac soruyor: 3

alışveriş listemizi hazırlıyorum önümüzdeki haftaları bebeklerimin eşyaları için ayıracağım..

ama annem biberon konusunda plastik kullanma kanserojen madde içeriyor onlar ne kadar kaliteli olsalarda demişti... sizce biberon ve bu tarz eşyalarımızı alırken cam olanları mı tercih etmeliyim? cam olduğu zaman ne kadar ömrü olur plastik olursa ne kadar?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozdenin_oykusu

ben kızımın biberonlarını cam aldım.0-2 ay nuk markalaı.çok araştırdım.avent ve nuk en sağlıklı olanlarındanmış.bence cam olması daha uygun olur.bu diğer yiyecek ve içecek kapları için de böyle dğil midir?


canand

ben de kzım için nuk cam biberonlarını kullanıyorum. Ayrıca bazı kişiler biberonların kaynatılması gerektiğini söylerler ama plastikler kaynatılınca daha zararlı oluyor bu durumda bana göre de cam biberon derim.


nilaylilayla

palikarbon ( bir çeşit plastik) biberonlar yıllardır bpa  (kaynatılınca ortaya çıkan kanserojen bir madde) içeriyorlardı....son zamanlarda  üreticiler ,yapılan baskılar sonucu bpa free biberonlar (hammaddesi polipropilen) üretmeye başladılar,bu biberonlar daha az parlak ve daha yumuşak yapılı plastik...ya bunları tercih edin yada cam...bebek küçükken cam en mantıklısı...bebedorun cam biberonları ve bpa free biberonları ikisi de çok kullanışlı,kaynatılınca sorun olmuyor.....nukun bütün biberonlarının emzikleri damaklı emzik,aventin emzikleri geniş ağızlı...yenidoğan bebekler bu ikisinde de zorlanır diye düşünüyorum.....klasik emzik uçlu alın derim..Cevaplamak için Üye ol