Emmeme

Durucum soruyor: 2

Merhaba arkadaşalar ben Duru hanım yüzünden çok sık internete giremiyorum uykumuz çok düzensiz bu aralarda baya huzursuz.Kızım 5 aylık oldu 7 kilo 20 gram ama uyanıkken emmemeye devam ediyor. Gündüzleri uyku sorunu olduğundan emme saatleride düzensizleşti bazen 4,5 saat sonra emiyor bazen de 2 tabiki ben zorla uyutursam emmiyor. Geceleri mümkün oldukça o ağlamadan iki saatte bir kakıp emzirmeye çalışıyorum acaba doğru mu bu yaptığım? Acıkıp ağlamasını mı beklesem? Genellikle 3 dakika emiyor nadiren de 5 dakika. Doktor kilosunun normal olduğunu söyledi.
  Acaba aya göre kilosumu yoksa aldığı gram mı önemli? Bana göre gram ama tam emin değilim bu yüzden de ek gıdaya başlamalı mıyım bilmiyorum? Çünkü sağlık ocağına göre 400 gram almış bu ay. 4,5 aylıkken doktora gittiğimizde de 1.5 ayda 700 gram almış. Hangisine güvenmeliyim acaba? İkiside ek gıda için erken olduğunu söyledi. Sizlerin tecrübe ve bilgilerinizden de faydalanmak istiyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


attopuat

Benim oğlum da bebekliğinden beri zaman zaman memeyi reddettiği olmuştur, emmeme nedenleri şunlardı:(bunları keşfetmek çok kolay olmadı)
1-çok yorgunsa, 2-kakasını yapamamışsa, 3-gazı varsa, 4-göğsümde başka bi koku varsa, 5-aşırı uykusuzsa emmek istemiyor ya da ememiyor. son olarak en ilginci şampuanlar süte geçiyor dikkat edin. Şampuan yüzünden emmediğini anlamak için 2 haftamı verdim. Hacı şakirin büyük boy şampuanını kullanırken sorunum yoktu daha sonra elidor aldım emdiği zaman da öğürüyordu, ama mecburen emiyordu. hele bir ara bu ketoral kepek şampuanı kullandım tamamen kesti emmeyi yaklaşık bi 12 saat emmedi ama bu dönemde ek gıda aldığı için sorun olmadı. yaklaşık 2 hafta şampuanlı sütleri içti zavallım mecburiyetten, doğdu doğalı asla mama vermedim sütüm azalmasın diye. Şu an en zararsız, göz yakmadığı için içinde kimyasal maddenin az olduğunu düşündüğüm dalin kullanıyorum. (Umarım kimse reklam yaptığımı düşünmüyodur)


attopuat

 uykudan uyandırıp emzirmek iyi değil diye biliyorum. 2 saat 1 emmeyi bebek kendisi o düzeni koyar. Bizim müdahale etmememiz gerekir. uyku bazen daha önemliCevaplamak için Üye ol