Bırdenbire gunduz çiş kaçırma (6 yaş )

miraymar soruyor: 2

Anneler merhaba oğlum 6 yasında 3 haftadır bırdenbıre gunduzlerı altına çiş kaçırmaya basladı gecelerı zaten ara sıra kazaları olurdu ama 3 haftadır resmen bayagı altına işiyor tam işeme degıl ama kılot ve esortmam onu ıslak oluyor farkında degılım dıyor bazen bılerek yaptım dıyor bazen tutamadım kaçtı bırsuru sey dr göturdum idrar tahlili yapıldı bırsey çıkmadı enfeksıyon fılan kan testı yaptıramadım çunku zaptedemıyorum tutmak mümkün degıl babasıyla bıle tutamadık şimdide kan testınden dolayı bılerek yaptım dıyor hala devam nedır bu anlamadım boyle bır durum yasayan varnı sunnet ettırcem bu seferde etkılenmesınden korkuyorum ne yapsam bıkemıyorum bazen kızıyorum bazen çok üzülüyorum doğrumu söylüyor onu bıle anlamadım bır yol gosterın

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


uraseval

Pipisini sıyırıp baktınız mı kuzarıklık vs var mı, biz de sünnet ettirmedik. Sıyırdığımda kuzarıklık vardı yanıyor diyordu ve kaçırıyordu . Dr merhem verdi geçti . Yada psikolojik olarak kıskançlık korku vs bu tip gizli duyguları olabilir.


ZeynepTT

Üşütmüş ya da hastalık kapmış olsa başka sıkıntıları da olur. Ağrı, sancı, kaşıma... Belki okulda ayaklarını üşütüyordur.
Belki de bugünlerde yaptığı işe konsantre oluyor, tuvalete gitmek istemiyordur...
Son üç haftada günlük hayatınızda değişen bir şey oldu mu?
Ya da 4-5 hafta önce. Yeni bir arkadaş, taşınma, kardeş, öğretmen değişikliği gibi.

Ya da eğer yanıt alabileceğinizi düşünürseniz ona yardım etmek istediğinizi ve onu eleştirmeyeceğinizi vurgulayarak "sence bunun nedeni ne olabilir? Düzeltebileceğimiz bir şey var mı? Babana mı bana mı anlatmak istersin?" gibi onu rahatlatacak sorular sorabilirsiniz. 

Tıbbi olarak da ürolağa da gösterebilirsiniz, tabii eğer çocuk doktorunuz tavsiye ederse. Belki idrar yollarında başka bir rahatsızlık vardır...

Her durumda geçmiş olsun.
Umarım bir an önce çaresini bulursunuz.Cevaplamak için Üye ol