Bahçeşehir'de hangi anaokulu?

banua soruyor: 3

Herkese merhaba,

2.5 yaşındaki oğlumu anaokuluna başlatmayı düşünüyorum. Bahçeşehir'de oturuyoruz. "Eurosun","Küçük Şeyler" ve "Beşyıldız" arasında kararsızım. Bu okullara çocuklarını gönderen veya fikir sahibi olanlar var mı?NOT: Konu hakkında daha önce yazılmış soru ve gruplardaki yorumları okudum. Hepsi ya çok eski ya da tam olarak fikir vermiyor.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


defnekaan

merhaba yakın bir dostum kızını bahçeşehirde kültür2000 kolejinin anaokuluna gönderdi. çok memnun.  ilkokulada kültür2000 kolejinde devam etmesini düşünüyor. bir araştırın isterseniz


YELIZSOLMAZ

merhaba,ben 3 yasındakı oglum ve kızkardesımın kızını (3,6 ay) Esenkent te yenı acılan IDEAL YASAM ANAOKULUNA gonderıyorum.Beykentte oturuyoruz ve Beykentten Esenket'e gelıyorlar. Neden mı sevgılı anneler gonderdıgım okul muhtesem.Beykent te ıdealımızdekı okulu bulamadık yasadıgımız kotu tecrubelerın ardından sımdı burada cocuklarımız cok mutlu.Sevgı dolu,hıjyenık tertemız sınıflarda mutlu huzurlu sukun ve guvendeler... Ogretmenler cok ıyı. Kurucu mudur 28 yıllık pedogog cocukların her turlu akademık donanımı en ınce ayrıntısına kadar dusunulmus,yemekler tamamen organık.Bızım evde verebılecegımız ve hatta fazlası sunulmus burada cocuklarımıza ve gıda kadar onemlı  bırkac sey GUVEN,SEVGI,SAYGI evet bununla beraber duygusal gelısımı tamamen kontrol altında. Tum beklentılerıme cevap veren bır okul. Yazmak ıstedım ,bılın ıstedım cunku ben taa beykentten buraya gelıp faydalanırken sız bas ucunuzdakı okuldan mahrum kalmayın ıstedım.
Tum annelere sevgılerımle


deryaderya

Merhaba,

Ben de esenkentte oturuyorum ve bir aile dostumun çocuğu da ideal yaşama gitti, fakat kısa zamanda geri aldılar. çünkü öğretmenini  hiç begenmemiş. Zaten öğrencisi de oldukça azmış. açıkcası beni düsündürüyor. Eğer söylendiği gibi profesyonelce yönetiliyor ise, neden öğretmeninden memnun kalınmıyor. Bir başka arkadaşım Tırtıl  anaokuluna gönderdi çocugunu. Burası icin  oldukça iyi dendi. Zaten oldukça zamandır da  var olan bir kurum. Ben de kızımı bu yıl başlatacağım ama çok kararsızım. Bir kere esenkentte bulunan anaokullarının lokasyonunu ve fiziki şartlarını hic begenmiyorum. o sıra sıra villalar, bir birine yaslanmışcasına; daracık merdivenler ( Tırtıl içinde geçerli, ideal yaşamda aynı) bence çocuklara çok uygun değil. Merdivenleri tehlikeli buluyorum ve çocuklarını özgürce oynayabileceği bir  bahçesinin olmaması, bahçelerin kücük olması da beni çok düsündürüyor. Yine Tırtıl nispeten daha geniş. Fakat benim araştırmalarım doğrultusunda esenkentte fiziki olarakta cok uygun ve eğitimi tartışmasız olan Mef anaokulu var. ya da biraz daha mesafede olanı tercih edecegim ve Bahçeşehiri düsünecegim. Orada sayısız anaokulu var. Bilfen, Neşe Erberk, Bahçeşehir Koleji anaokulu, Beşyıldız v.s. 
Bence tüm anneler çocuklarını verdikleri anaokullarının fiziki şartlarını iyi araştırmalılar. Özellikle yerin genişliği ve ferahlığı çocuk açısından çok önemli.Cevaplamak için Üye ol