göğsündeki hırıltı geçmedi yardımcı olun lütfen:(

leylalperzeynep soruyor: 6

kızım 15 gün önce grip oldu gribi atlattık çok şükür ama göğsündeki hırıltısı geçmedi bir türlü. sürekli balgam gelyo ama çıkaramıyo kusacak gibi oluyo ama bir türlü başaramıyo. doktor sadece balgamdan kaynaklandığını söylüyo ama hiçbir ilaç fayda etmedi. odasının  nemi normal şartlarda. sürekli buhar olmasını sağlıyorum odasında gerek buhar  makinası gerekse ıslak çamaşırlar atıyorum peteklerin üstüne ama geceleri çok sıkıştırıyo uyuyamıyo kızım. ne yapmam gerekiyo. bronşit veya astım olmasından korkuyorum yardım edin ne olur.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Ulku

bronsiyolit baslangici olabilir. ihaml etmeden (baska bir) doktora goturun. akinti bronslara inmesin. degilse omur boyu cekersiniz (bir kere olunca hep tekrarliyor, hassaslasiyor).


dildade

ben akıntısı bronşlara inmiş bir kızım yani aynı rahatsızlığı geçirdim teşhis buydu şimdi bende (bronşitin b si yok bende tek bi yöntemle urtulmuşum saf zeytintyağı damla sakızı çok az ısıt kaşıkla ılık olarak içir(tadı berbat)bu sayede ciğerlerimdeki tüm bronşit temizlendi uygulayıcısı şimdi hayatta olmayan büyük annem (tüm doktorları gezip iğneleri yiyip ilaçları içtikten sonra denenmiş yöntemdir)YALNIZ ÖNCELİKLE DOKTOR doktora mutlaka gidilmeli tüm tedavi şekli denenmeli geçmiyosa problem bi doktora danışılarak bu yöntem uygulanabilir

çok geçmiş olsun kronik bronşit bile ilerleyen tıp sayesinde çok korkulacak bi hastalık değildir ayrıca doktorlar genelde bebekler 9-10 yada 12 yaşına gelince tam ciğer kapasitesine sahip olur ve bir çok bronşit türü hastalık o yaştan sonra tarihe karışır der

sevgilerimle

 

 


Ulku

aklima geldi, sakin gecikmeyin. akintiyi hicbir sekilde hafife almamak lazim. cikamayip genizden asagiya indi mi tehlikeli. bebeklerin durumu daha hassas.


leylalperzeynep

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum.bronsiyolit baslangici  dedi doktor.ventolin verdi. haftaya tekrar kontrole gitmemi söyledi. bu arada hep özele götürüyordum ben kızımı. kaç kere götürdüysem geçer dediler.devlete götürdüm dün. ilgiyi anlatamam size. özelde 5 dk içinde  muayene ilaç hepsi bitiyordu.  devlette öyle güzel muayene ettiler . kızım ağladı . oyuncaklar kalemler defterler aman allahım kızıma ne hediyeler verdi doktor hanım. yok anacım bundan sonra özle gitmek yok benim için. paramla rezil oldum 15 gündür. almadığım ilaç kalmadı. çocuğum kaşığı görünce korkar oldu şurup diye. bakalım haftaya tekrar gidecez ne diyecek doktorumuz .tekrar çok teşekkür ediyorum heinize ayrı ayrı . iyi ki varsınız.


dildade

çok geçmiş olsun çabucak iyi olsun inşallah haklısınız özel doktordan özel doktorA fark var özel doktor diye çok iyi olmuyorlar yada hastanedeki doktor kötü olmuyor özel de yada hastanede iş iyi doktoru bulabilmekte
tekrar geçmiş olsun


Ulku

gecmis olsun. baska bir doktora gitmis olmaniza ve daha fazla gecikmeden, hastalik ilerlemeden taninin konmus olmasina sevindim.
rica ederim. kuzu iyilessin de.Cevaplamak için Üye ol