uyku saatlerini düzenlemek için yardım lütfen

hdy1975 soruyor: 6

derenim 11 aylık oldu ama hala uyku sorunumuzu çözemedik .gündüz 2 kez uyuyor,biri 1.5 saat biri 45 dak falan.sabahta 8 gibi uyanıyor .gece uykumuz saatv 23.30 yada 24  gibi baslıyor sabaha dek en az  3kez uyanıyor. 10 gün sonra ücretsiz iznim bitiyor bu uykusu düzene girmezse ben çok zorlanacağım gibi  görünüyor.uyku saatlerinini nasıl değiştirmeliyim sizce ??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Meryem

Sabahları bence, Dereni biraz erken uyandırıp güne erken başlamayı deneyebilirsiniz mesela saat 6-6.30 gibi olabilir tabi bu zamanı işe başlama saatinize göre biraz öne arkaya çekebilirsiniz.
Sabahları mutlaka birlikte kahvaltı yapmaya alışın, siz işe başlayınca birlikte geçireceğiniz vakit çok azalıyor o yüzden iyi değerlendirin.Bu arada uyanınca onla bir 10-15dakika gibi oyun oynama zamanı ayırınız.Güne erken başlayınca uyku saatleri de değişecektir.uyuma süresine gelince siz ne kadar onla verimli vakit geçiriseniz çoçuk o kadar huzurlu oluyor ve fazla uyuyor.Akşam ise onunla oyunlar oynayın biraz yorup enerjisini alınki geceyi fazla uyanmadan geçirsin.siz onunla ilgilendiğinizi ne kadar fazla gösterirseniz o kadar sizde oda rahat eder. Birde Deren gece 3 kere uyanıyor demişsiniz ya;kalkınca kalkıp oturuyor mu yoksa birşeyler içirince uyuyor mu?
 


hdy1975

yatmadan  1 saat önce muhallebi yediriyorum.gece sadece 1 kez emziriyorum.kilo alımı güzel gidiyor. erken kaldırmayı denedim bu kez gündüz uykularını uzun tutuyor,uyandırırsam çok huzursuz oluyor. 


Allegro

gece uykusu az.. bence sabah erken uyandırın 6-6.30 gibi sonra 10 da bir kere yatırın , ikinci uykudan da en geç 5 de kalkmış olmalı. Kayra o zamanlar günde 3 kere uyudurdu  ama doğduğundan beri akşamları hep 8:30 - 9:00 da yattı.. bence en geç 9 da yatakta olmalı ki gece uykusunu tam alsın büyüsün...sizde biraz ertesi güne hazırlanın


Damla

Bence de ilk olarak gece uykusunu erkene çekmeye çalışın. Sabah uyandırın, gündüz de çok yorun, fazla uyumasına izin vermeyin. Her akşam yarım saat geriye çekerek, 1 haftada halledebilirsiniz bence. Size yorgunluk olacak tabi, eğer etrafta yardımcı olacak tanıdıklarınız varsa bu bir hafta için yardım isteyin. Yemek, ev işleri gibi şeylerin üzerinde fazla durmayın.

Güzel bir gece uykusu çekince gündüz de hem çok daha neşeli olacak, hem de daha düzenli uyuyacaktır.


melay

evet bence de gece uykusuna daha erken yatmalı. bu sizin için de iyi olur çünkü çalışan bir annesiniz. Erken yatmaya alıştırmak biraz zaman alır ama sonunda oluyor merak etmeyin. Öncelikle 11 aylık bir bebek fazlaca meraklı olur ve siz onu uyutmaya çalışırken o diğer oda da yanan ışığı, çalışan tv' yi aklından atamaz bir türlü. babasını da merak eder biz o dönemlerde evin tüm ışıklarını kapatıp "hadi bakalım herkes uyuyacak" diyorduk ve uyku zamanının geldiğini söylüyorduk. 1 hafta en fazla iki hafta bunu uyguladık hatta babası da geldi her defasında sonra alıştı denemenizi tavsiye ederim işe yarıyor şimdiden kolay gelsin.


denizartibir

___Bu konuda çok yararlanacağınızı düşündüğüm Tracy Hogg'un kitabını öneririm ... orada da uyku saatlerini önceye çekin yazıyor (herkesin yazdığı gibi) ....__Cevaplamak için Üye ol