Anneler yılbaşı menüsü, etkinliği düşündünüz mü?

mavinot soruyor: 4

Bize arkadaşım gelecek aynı zamanda komşum beraber olalım dedik, hazırlığı da beraber yaparız ama ben hemen bir heves menü düşünmeye başladım. Ispanaklı börek, mercimek köftesi, meyve salatası, köfte, pilav, patatesli havuçlu bir salata gibi şeyler geldi aklıma. Çam ağacı şeklinde bir silikon kalıbım var onu kullanmak istiyorum. Belki salataya şekil verip dereotuyla süslerim bir de nar taneleriyle :) başka fikirleri olan varsa hevesliyim bekliyorum :) Kar yağacakmış kızımla kartopu oynarız, kardan adam yapabiliriz, evde mum ışığında kar konulu bir oyun, resim, kukla gibi bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Siz de planlar var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevapmavinot

teşekkür ederim. böreğimi paçanga ile değiştirebilirim iyi fikir. 


sema51

Bizde de çocuklu misafir var, her sene yemekler mezeler yapıyoruz, hep kalıyor. Bu sene klasiklerden vazgeçip menüyü tamamen çocuklara göre belirledim.

Domates çorbası
Patates kızartması, sigara böreği, haşlama sosis
Izgara köfteler
Spagetti
Mevsim salatası
Kabak tatlısı (yılbaşının vazgeçilmezi)
Limonata çocuklar için

Sosislere böyle süsleme yapacağım https://youtu.be/6TpAYEwbE_I

Kendim çocukların sevecekleri ve hoplayıp zıplayacakları müzikli klip tazrı şeyleri önceden indirip onları TV'de oynatmayı planlıyorum

Çam ağacını dereotuyla süslemek süper fikirmiş, bu saatten sonra çam ağacı kalıp bulur muyum acaba :) Nar tanesi yerine cherry domates de olabilir

Kar umarım yağar, biz de çok hevesle bekliyoruz


mavinot

sosisler çok tatlı olmuş :) patates kızartması ve kabak tatlısı bizde de olacak. çok abartmaya gerek yok zaten ama ben bu sefer sunumu özel yapmak istiyorum biraz şekilli, eğlenceli olsun :) 


çam ağacı kalıbını arkadaşım hediye etmişti pasta yapmayı seviyorum diye ama pişirme ve silikon pek içime sinmiyor o yüzden kalıbı salata yaparken değerlendirmeyi düşündüm. domates deneyebilirim teşekkürler.

şarkı ve klip iyi fikir bizde de öyle bir liste var. 

çok eğlenelim inşallah :)

Cevaplamak için Üye ol